26.09.2016 | 15:16

Іноді психологічні травми можуть бути більш небезпечні, ніж травми фізичні. Вони здатні нашкодити здоров’ю і життю самої людини, а також тих, хто її оточує. Багато бійців повертаються із зони АТО з величезним багажем психологічних переживань, зміною стилю поведінки, що безпосередньо пов’язано з бойовими рефлексами, які вони придбали під час бойових дій. Уміння керувати своїм емоційними станом в різного рівня стресових ситуаціях дає людині можливість швидше адаптуватись до мирного життя.

Так, днями в Калинівському районному центрі зайнятості відбувся тренінг для 20 демобілізованих учасників АТО, які перебувають на обліку в центрі зайнятості. Захід провела психолог-волонтер Людмила Євсєєва.

Мета тренінгу – навчити учасників АТО аналізувати зміну власної поведінки в зв’язку зі зміною життєвих обставин, навчити знанням та навичкам саморегуляції, безконфліктної поведінки та ефективної комунікації в процесі взаємодії з іншими людьми.

Захід пройшов в атмосфері щирості та довіри. На завершення тренінгу демобілізовані отримали спеціалізовану інформаційну літературу, яка обов’язково має стати їм у пригоді в частині відновлення власних ресурсів та соціально-психологічної адаптації до умов мирного життя.