28.03.2018 | 11:43

У сучасному житті не можливо бути успішним не проявляючи активність, тобто мати постійний інтерес до всього, що відбувається у житті, аналізувати усі процеси, мати відповідні знання, а головне – вчасно приймати рішення.

У 2017 році на професійне навчання зареєстрованих безробітних Правобережним районним центром зайнятості м. Вінниці була витрачена 271 тис. грн. Така послуга покликана допомогти людям, які шукають роботу у максимально короткі терміни її знайти, підвищити свою конкурентоспроможність на ринку праці, здобути нові знання, вміння, навики, а відтак – закріпитися на робочому місці та мати стабільний заробіток.

Сьогодні все так швидко змінюється, що без постійного навчання, удосконалення своїх професійних якостей та підвищення кваліфікації не можливо бути впевненим у завтрашньому дні.

Трапляються випадки, коли професії, які ми здобували ще за радянських часів, втрачають  свою актуальність. Але натомість з’являються інші, не менш цікаві та перспективні. Тому однозначно, що успішним у професійному плані буде той, хто йде в ногу з часом, відслідковує усі новинки у своїй професії, не лінується, знаходиться у постійному русі, працює над собою, розширює свої компетенції – одним словом – ПРОФЕСІОНАЛ – МАЙСТЕР СВОЄЇ СПРАВИ. Саме таких залюбки беруть на роботу. Роботодавці стають в чергу за ними, і не факт, що знаходять.

Ситуація на ринку праці є не зовсім втішною. Кількість вакансій сьогодні невпинно зростає, тоді як кількість зареєстрованих безробітних зменшується. Складності додає і той факт, що на обліку в центрі зайнятості  левову частку (70-80%) складають люди з вищою освітою, а потреба роботодавців це - кваліфіковані робітники.

Саме про це йшлося на заході, який відбувся в Центрі професійно-технічної освіти №1 м. Вінниці. На семінар були спрямовані безробітні, які в силу різних причин тривалий (більше 6 місяців) час не змогли працевлаштуватися.  Безпосередньо, на місці, вони з перших вуст почули як відбувається навчання за професіями (верстатник, лицювальник-плиточник, столяр, електромонтер, ювелір-монтувальник та закрійник ), які шаленим попитом користуються у сучасних роботодавців. Побували у майстернях, де безпосередньо слухачі відпрацьовують свою майстерність у тій чи іншій професії, отримали інформацію про роботодавців, де в перспективі після закінчення навчання можна працевлаштуватись.

До речі, рівень працевлаштування у 2017 році після професійного навчання за направленням центру зайнятості склав майже 100 відсотків.