Сьогодні велика проблема українського бізнесу – гендерний дисбаланс. У 2023 році відповідно до аналітичних даних Міністерства економіки України, гендерний розрив в оплаті праці чоловіків і жінок по країні становив 18,6%. Попри це, жінок у спільноті малого і середнього бізнесу щороку більшає: з початку 2023 року 51% нових ФОПів в Україні відкрито жінками. Саме тому питання рівності в оплаті праці потребує нагального вирішення.
Так, 28 жовтня у Вінниці відбулася Регіональна Всеукраїнська конференція «Економічна Україна: рівність в оплаті праці». До участі в заході були запрошені бізнес-леді, громадські діячі, депутати та представники місцевої влади аби поділитися ідеями, напрацюваннями та своїми баченнями у вирішенні проблеми гендерної нерівності та стереотипності.
З вітальним словом в онлайн форматі, виступила заступниця Міністра економіки Тетяна Бережна, яка презентувала грантові та навчальні програми для жіноцтва.
Також одним із спікерів конференції був в.о. директора Вінницького обласного центру зайнятості Геннадій Бамбура, який акцентував увагу присутніх на істотних змінах, що проходять на ринку праці.
«В умовах сьогодення жінки вимушені приміряти на себе «чоловічі професії», перенавчатися та сідати за кермо вантажівок та тракторів. Разом з тим держава запровадила низку механізмів для підтримки та розвитку жіночого підприємництва. Так, у грантових програмах на Вінниччині частка жінок складає 62%, що свідчить про цілеспрямованість та успішність незламних українок», - розповів Геннадій Бамбура.
Також під час панельних дискусій учасники обговорили питання посилення захисту трудових прав жінок, економічні виклики та шляхи їх подолання, а також поділилися історіями успіху.