01.10.2018 | 08:47

Бути приватним підприємцем справа не з легких. Але коли живеш в сільській місцевості, де є проблема з роботою за фахом, доводиться обирати інший шлях, який дозволить годувати родину – це підприємництво.

Олександр Лига, технік-будівельник за освітою, вже давно планував організувати власну справу. В період трудової діяльності тримав невелику пасіку для потреб своєї сім’ї. Коли втратив роботу, не розгубився, вирішив, що буде працювати «сам на себе» - стане підприємцем.

Олександр звернувся до Тростянецької районної філії Вінницького обласного центру зайнятості у пошуках роботи. Серед всіх послуг, які запропонували фахівці філії, зацікавила саме можливість організації підприємницької діяльності. Він взяв участь у ряді заходів, які проводяться для безробітних. Це допомогло розробити бізнес-ідею та написати бізнес-план за напрямом  «Розведення бджіл cуб’єктом підприємницької діяльності».

09 серпня 2018 року відбулося засідання комісії з питань надання одноразової допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності. Комісія рекомендувала директору районної філії виплатити Олександру Лизі допомогу по безробіттю одноразово, про що й було прийняте рішення.

Розповідь можна було б завершити, та це не про Олександра. Його активність та наполегливість дали свої результати.  З Інтернету дізнався, що агроіндустріальний комплекс  «Миронівський хлібопродукт» разом із спілкою підприємців «Стіна» розробили програму «Село – крок до розвитку» для підтримки молодих підприємців. Олександр також вирішив взяти участь у конкурсі.  Виграв гранд, став одним із переможців.

Ще під час відвідування служби зайнятості в червні 2018 року Олександр Лига отримав інформацію про проведення Вінницькою обласною державною адміністрацією конкурсу бізнес-планів в рамках плану реалізації стратегії розвитку малого та середнього підприємництва для підприємців початківців. Подав документи і на цей конкурс. За результатами засідання конкурсної комісії з визначення переможців обласного конкурсу «стартапів», що відбулось 11 вересня 2018 року під головуванням директора Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Володимира Мережка, визначено 36 переможців, серед них і Олександр Лига і його бізнес-ідея – «Виготовлення та реалізація бджолопродуктів» (реалізація  бджолопродуктів у переробленому вигляді - мікси, пасти, основні продукти з меду).

Тож це ще раз доводить, хто впевнено йде до своєї мети той її досягає. А з безробітного можна перетворитись на успішного підприємця та займатись улюбленою справою.