28.11.2019 | 09:41

27 листопада 2019 року в рамках всеукраїнської декади зайнятості для осіб з інвалідністю у Жмеринській міськрайонній філії Вінницького ОЦЗ відбулося засідання круглого столу на тему «Співпраця державної служби зайнятості, соціальних партнерів та роботодавців щодо впровадження нових методів взаємодії для забезпечення зайнятості осіб з інвалідністю».

Відкрила засідання директор філії Тетяна Когут. Вона надала інформацію про стан ринку праці, послуги роботодавцям та нові стимули у працевлаштуванні. Звернула увагу, що до Жмеринської філії протягом 2019 року звернулися 60 осіб з інвалідністю, з яких не всі отримали роботу.

«Вирішення проблем зайнятості осіб з інвалідністю неможливе без активної участі у цьому процесі роботодавців та соціальних партнерів. Саме вони створюють робочі місця, а соціальні партнери допомагають захищати свої права особам з обмеженими можливостями», - сказала Т. Когут.

Головний акцент заходу був спрямований саме на спільні зусилля щодо повернення клієнтів служби зайнятості із числа осіб з обмеженими фізичними можливостями до активної зайнятості.

Начальник відділу взаємодії з роботодавцями Тетяна Сметанська розповіла про вимоги до роботодавців щодо виконання нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю, стан подання вакансій, можливість отримання компенсації єдиного соціального внеску роботодавцям за рахунок коштів Фонду соціального захисту інвалідів на створення спеціальних робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю.

Також перед присутніми виступили: начальник відділу контролю за додержанням законодавства про працю виконавчого комітету Жмеринської міської ради, інспектор праці – Тетяна Цепла, начальник Жмеринського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування – Віра Гуменна, начальник відділу персоніфікації управління праці та соціального захисту населення Жмеринської міської ради – Тетяна Дода, методист відділу освіти Жмеринської районної державної адміністрації Лариса Дикальчук, які надали інформацію про права інвалідів, діючі в місті та районі програми соціального захисту інвалідів, відповіли на численні питання роботодавців.

Важливими завданнями спільної діяльності соціальних партнерів є формування позитивного ставлення роботодавців щодо залучення до трудової зайнятості осіб з інвалідністю й створення умов для їх ефективної і безпечної праці.