21.06.2016 | 10:43

Реалії сьогодення утворили ще одну категорію громадян, які потребують підтримки від держави й особливого ставлення до себе - це демобілізовані учасники антитерористичної операції. Проте потребують вони не стільки грошового чи матеріального забезпечення, а все ж таки більше розуміння та прийняття суспільством, психологічної підтримки та реабілітації, хоч більшість з них це заперечують.

З метою сприяння адаптації до мирного життя 17 червня 2016 року в Крижопільському районному центрі зайнятості відбувся тренінг для демобілізованих учасників АТО. В заході взяли участь 20 осіб.

Захід провела психолог Людмила Євсєєва. Тренер ознайомила присутніх з теоретичними основами виникнення стресу та відновлення внутрішньої рівноваги, провела з учасниками тренінгу вправи на досягнення емоційного і психофізіологічного здоров’я та гармонізації взаємовідносин з навколишнім світом.

Під час виконання різних вправ, працюючи із власними емоціями та думками учасники мали можливість проаналізувати свій особистісний та професійний ресурс, навчитись корегувати свій емоційний стан, що сприятиме формуванню ефективної моделі поведінки.

Під час тренінгу застосовувались різні методи роботи (дискусії, тестування тощо), які направлені на усвідомлення учасниками бойових дій своїх цілей в мирному житті та на формування ефективного життєвого планування.

Важливим та нелегким завданням для чоловіків, які пережили жахи бойових дій, було усвідомити стан «тут і зараз», прийняти та пробачити собі та іншим деякі вчинки, перетворити помилки на досвід та зрозуміти важливість стратегічного підходу в організації своєї подальшої життєдіяльності.