19.10.2018 | 10:19

З впровадженням нового обладнання та модернізацією підприємств професія оператора котельні стає з кожним роком складнішою. Праця оператора котельні пов’язана з високими вимогами до безпеки життєдіяльності. За таких умов він повинен мати глибокі знання щодо роботи котлів, складу теплоізоляційних мас та основних способів теплоізоляції котлів, паротрубопроводів, правил поводження з газом та устаткуванням, яке знаходиться під напругою, призначення та умови застосування простих і середньої складності контрольно-вимірювальних приладів, будову та режим роботи устаткування тепломережних бойлерних установок та мати навики  з регулювання і керування  автоматичними і телемеханічними системами.

Цьогоріч у вересні-жовтні за направленням Вінницької обласної  служби зайнятості понад 1тис. зареєстрованих безробітних навчались та підвищували кваліфікацію за професією  оператор котельні та машиніст (кочегар) котельні на базі Немирівського коледжу будівництва та архітектури  ВНАУ та  Дочірнього підприємства ТОВ "Синтез-Союз"-"Учбово-курсовий комбінат". Навчання було організоване на замовлення роботодавців. Після його завершення атестовані оператори котельні отримали посвідчення про закінчення курсів цільового призначення та допуск до самостійної роботи, оформлений відповідними  документами  управління Держгірпромнагляду. На період опалювального сезону вони працевлаштовані в дитячі садки, школи, центральні районні лікарні, ЖЕКи, а також на підприємства теплових мереж області та м. Вінниці.

Чітка та злагоджена співпраця між роботодавцями та службою зайнятості забезпечує теплоенергетичний комплекс у кваліфікованих робітниках, сприяє  своєчасному початку опалювального сезону.