30.09.2019 | 15:23

Питання зайнятості  демобілізованих учасників  АТО та осіб, які брали участь у здійснені заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії РФ в Донецькій та Луганській областях займають особливе місце серед пріоритетних напрямків роботи районної служби зайнятості.

Протягом січня-серпня 2019 року в Шаргородській районній філії отримували послуги 60 безробітних з числа військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції проти 52 осіб за відповідний період минулого року, 58 особам призначено допомогу по безробіттю, працевлаштовано 19 осіб, зокрема 1 особа шляхом виплати допомоги по безробіттю одноразово для організації підприємницької діяльності, 4 особи проходили професійне навчання-стажування на робочому місці та всі були працевлаштовані, 4 особи взяли участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру. Також надавалися соціальні послуги 2 безробітним учасникам АТО з інвалідністю.

Безробітним, які звернулися в пошуку роботи надається комплекс послуг з техніки пошуку роботи, складання резюме, співбесіди з роботодавцем та само презентації. Також надаються профінформаційні та послуги з професійної орієнтації, професійного навчання, залучення до громадських та робіт тимчасового характеру, матеріальна підтримка для зайняття підприємницькою діяльністю.

Це особлива категорія на ринку праці, тому за кожною особою закріплений фахівець служби зайнятості - кар’єрний радник, який складає спільний індивідуальний план працевлаштування демобілізованого військовослужбовця та здійснює його соціальний супровід навіть після його працевлаштування.

Проводяться  спільні заходи для учасників АТО з метою вирішення проблемних питань їхнього соціального захисту.

З цією метою районною службою зайнятості підписано Угоди про співробітництво з Управлінням соціального захисту населення, Соціальною службою для сім’ї дітей та молоді, райвійськкоматом, які допомагають адаптуватися учасникам АТО в умовах мирного життя.     

Також службою зайнятості надаються інформаційно-консультаційні та профорієнтаційні послуги.

Учасникам АТО  пропонують відвідати інформаційні семінари. Безробітні приймають участь у семінарах  із загальних питань зайнятості населення та стану ринку праці, з техніки пошуку роботи, складання резюме для самостійного пошуку роботи, в семінарах за участі представників РВК з орієнтації на військову службу за контрактом, Днях учасника АТО та Днях відкритих дверей  в центрі зайнятості  з залученням представників Управління соціального захисту населення,  районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді,  держгеокадастру,  Громадської спілки «Всеукраїнське об’єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО», громадської організації  учасників бойових дій АТО, голови громадської ради та соціальних партнерів.   Також надається інформація про можливість отримання  безоплатної вторинної правової допомоги керівником  бюро надання правової допомоги.

Проблемні питання учасників АТО  виносяться  на чергове засідання районної комісії з питань соціальної підтримки учасників антитерористичної операції, членів їх сімей, членів сімей загиблих учасників антитерористичної операції, мобілізованих та демобілізованих військовослужбовців.

З метою розширення доступу клієнтів до інформації про інноваційні розробки служби зайнятості на основі сучасних онлайн-технологій та дистанційних форм обслуговування шукачів роботи впроваджено мобільні додатки для системи Android, такі як ''Довідник послуг та пільг учасника АТО'', ''Центр професійної орієнтації'' та ''Центр розвитку підприємництва''.     Зазначені додатки розміщені на Google Play, які можна безкоштовно установити на смартфоні.

В Шаргородській районній філії та військовому  комісаріаті створено куточки для учасників АТО в яких розміщено дорожню карту «Як знайти роботу  військовослужбовцям та учасникам АТО», брошуру «На допомогу захисникам Батьківщини» інформаційні  матеріали та нормативно - правові  акти у сфері зайнятості населення та соціального захисту на випадок безробіття.  

Станом на 01.09.2019 на обліку перебуває 14 безробітних учасників АТО, з них один безробітний виявив бажання продовжити службу за контрактом та ще один набути професію водія автотранспортних засобів.

Тільки активна співпраця служби зайнятості з органами державної влади, профспілками, організаціями роботодавців та інших структур району, які опікуються проблемами соціального захисту АТОвців, а також активна дієва позиція самих колишніх військовослужбовців, посприяє вирішенню проблемних питань працевлаштування такої категорії безробітних.