10.12.2019 | 15:14

Спочатку ми чуємо: “Ти ще надто молодий для цієї посади”, а трохи згодом — “Дорогу молодим!”. Тож який ідеальний вік працівника? І чому працедавці не поспішають брати на роботу людей елегантного віку?

Найчастіша причина відмов у наймі людям 45+ — велика різниця з середнім віком колективу та побоювання, що старші не впораються з навантаженнями, відсутність креативу.

Проте працівники 45+ мають низку переваг: кваліфікація, практичні навички, досвід та зрілість. Дослідження МОП свідчать, що старші працівники:

частіше демонструють відданість своїй роботі;

рідше беруть лікарняні;

більше часу можуть продуктивно працювати.

Попри поширені упередження, що люди 45+ менш здатні до навчання та опанування нових навичок, практика доводить, що такі працівники здатні адаптуватися до змін не гірше за молодь. За сучасних темпів науково-технічного прогресу навчально-професійна мобільність перестає бути ознакою молодого віку, вона має «супроводжувати» людину на всіх життєвих циклах.

У Вінницькій обласній службі зайнятості частка зареєстрованих безробітних  віком 45+ становить - 43% від загальної чисельності безробітних.

Варто зауважити, що під особливою опікою держави –  знаходиться широке коло вікових груп, серед яких і особи, яким до настання права на пенсію за віком залишилося 10 і менше років.

З метою стимулювання працевлаштування громадян, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці, законодавством передбачено їх працевлаштування на нове робоче з компенсацією роботодавцю фактичних витрат в розмірі єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за відповідну особу. Така компенсація виплачується щомісячно протягом одного року з дня працевлаштування особи за умови збереження її зайнятості упродовж двох років.

Тож роботодавцям варто звернути увагу на  професіоналів зрілого віку. Без сумніву, вони можуть дати фору молодим, через високу ефективність, професійну стабільність та досвідченість.