22.02.2019 | 10:12

21 лютого 2019 року у Шаргородській районній філії Вінницького ОЦЗ відбулося засідання круглого столу на тему «Спільно допоможемо учасникам АТО».

В заході взяли участь 16 безробітних демобілізованих учасників АТО, які звернулися в службу зайнятості за сприянням в працевлаштуванні, а також керівник районної Громадської організації учасників бойових дій Василь Івасько, начальник відділу персоніфікованого обліку з питань обслуговування інвалідів, ветеранів війни та праці УСЗН Наталія Чіпак, заступник начальника відділу персоніфікованого обліку УСЗН Оксана Шелінговська, заступник директора-начальник відділу соціальної роботи Центру СССДМ Марина Кучер, фахівець із соціальної роботи Центру СССДМ Людмила Білоус, завідувач Шаргородського АЗПСМ Ганна Нечипайло та відповідальний за призов і контрактну службу райвійськкомату Олексій Томчук.

Мета зустрічі – координація зусиль усіх зацікавлених структур району у вирішенні проблемних питань при забезпеченні гарантій соціального захисту учасників АТО та прискорення соціальної адаптації демобілізованих військовослужбовців та осіб з інвалідністю з метою повернення до продуктивної зайнятості.

Заступник директора філії Людмила Яворська повідомила про співпрацю зі всіма соціальними партнерами району, органами влади, спрямовану на розв'язання складних життєвих обставин, соціально-психологічну реабілітацію та професійну самореалізацію учасників антитерористичної операції.

Присутні отримали інформацію щодо стану ринку праці, можливостей пошуку та підбору підходящої роботи, проходження професійного навчання з метою підвищення кваліфікації або здобуття нової професії, участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру.

Директор філії Ніна Кушнір зосередила увагу на змінах до Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, впроваджені з 1січня 2019 року.

Представники відділу персоніфікованого обліку з питань обслуговування інвалідів, ветеранів війни та праці УСЗН надали інформацію про пільги та компенсації, які гарантує держава для учасників АТО, можливості безкоштовного навчання, оздоровлення їх та членів сім’я.

Представники Центру СССДМ акцентували увагу присутніх на необхідності отримання учасниками АТО послуг соціально-психологічної реабілітації, на оформленні паспорту сімей учасників АТО, в якому зазначаються потреби сім'ї та всі проблемні питання, які потребують вирішення.

Про порядок відбору громадян України на військову службу за контактом, про можливість продовжити військову службу, про зміни в матеріальному забезпеченні контрактників, вимоги до професій та спеціальностей, затребуваних у Збройних силах України інформував відповідальний за призов та контрактну службу райвійськкомату.

Також присутні розглянули найгостріші проблемні питання, з якими звертаються учасники АТО та практичні шляхи їх вирішення.