13.12.2019 | 10:13

У Вінниці презентували перші напрацювання в  рамках проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС), що впроваджує Федерація канадських муніципалітетів за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Проект ПРОМІС  спрямований, зокрема, на створення сприятливого середовища для розвитку малого та середнього бізнесу.

11 грудня, у  Вінницькій міській раді відбулось перше засідання робочої групи з розробки Програми підтримки соціального підприємництва у Вінниці. Участь в заході взяла Лілія Варавко, фахівець Вінницького міського центру зайнятості, яка забезпечує діяльність Центру розвиту та підтримки підприємництва, послугами якого охоче користуються зацікавлені підприємці-початківці або ті, хто лише планує ведення власного бізнесу.

В рамках даного проекту Вінницький міський центр зайнятості визначив ключове завдання, яке полягає в тому, щоб допомогти людям з інвалідністю, які хочуть влаштуватися на роботу стати економічно незалежними членами суспільства, повірити у власні сили. Одним з можливих шляхів вирішення даної проблеми є соціальне підприємництво, як складова діючої Програми посилення конкурентоспроможності малого та середнього підприємництва Вінницької об’єднаної територіальної громади.

Вінницький міський центр зайнятості опікується питаннями працевлаштування і трудової зайнятості соціально незахищених категорій населення, зокрема  людей з інвалідністю. Так, за 11 місяців цього року перебувало на обліку в центрі зайнятості 460 шукачів роботи з інвалідністю, 179 осіб (40%) працевлаштовано, кілька осіб започаткували власну справу, серед них є учасники АТО.

В арсеналі служби зайнятості – рекрутингові методи роботи для оперативного працевлаштування людей з інвалідністю,  сприяння у започаткуванні власної справи, профнавчання тощо. В нашому місті інтеграція осіб з інвалідністю у суспільні відносини є однією з гострих соціальних проблем і служба зайнятості з готовністю долучається до  всіх дієвих заходів щодо їх реабілітації.