30.09.2019 | 10:12

Ладижинська  міська філія Вінницького обласного центру зайнятості  стала активним учасником  акції по залученню учнівської молоді  до інтерактивного ознайомлення з народними промислами, яка проходила у рамках Міжнародного фестивалю різьбярського мистецтва з 23 по 28 вересня.

Організатором заходу є міська влада, за фінансової підтримки генерального партнера компанії ДТЕК.

Просвітницький захід  проводиться з  метою забезпечення сприятливих умов розвитку культури та креативних індустрій, підтримки ініціатив громадськості у цій діяльності.

Директор Ладижинської філії Марія Колотило та начальник відділу надання соціальних послуг Оксана Попель з метою залучення учнівської молоді до витоків істинного народного мистецтва, що духовно і морально збагачує та може стати справою життя, організували  та супроводжували учнівські групи загальноосвітніх шкіл для зустрічі із скульпторами та арт-менеджером проекту і мистецтвознавцем Інною Березіною.

У ході проведення мистецького фесту понад 200 школярів відвідали зони дендрологічного парку де створювалися арт-об’єкти та мали змогу доторкнутися до творчості майстрів світового рівня.

Відвідувачам фестивалю презентували п’ять локацій, де майстри: Андрій Кліщ, Богдан Гладкий, Сергій Кляпетура (Україна), Маріус Пятраускас (Литва), Владімір Чиквін (Білорусь), працювали над виготовленням скульптур.

Протягом 5-ти днів змінювались форми скульптур, можна було спостерігати як дерев’яні колоди поступово перетворюються на символічні образи: бика, лева, орла. Авторам вдалося тримати інтригу – містянам цікаво дізнатись які саме фігури будуть створені.

Інна Березіна провела відкриті лекції, розкрила процес «звільнення  образів з деревини» та розповіла про особливості етапів виконання скульптур. Дала відповіді на численні запитання дітей: «які заклади навчають такому мистецтву?» і «чи цьому можна навчитись?».

В свою чергу, директор філії Марія Колотило запропонувала пройти  на веб-базованій платформі он-лайн-тестування «МОЯ ПРОФЕСІЯ: консультаційна мережа» та закликала відповідально віднестись до вибору професії. Визначити таку сферу трудової діяльності де можна найбільш ефективно реалізувати свої інтереси та здібності.

Також на учасників фестивалю чекало: шоу «Speed carving» (швидка різьба), майстер-класи з народних ремесел, екскурсії, виступи самодіяльних колективів, кіно просто неба та інші розваги на будь-який смак.

Діти були вражені оригінальністю та неординарністю виконання дерев’яних шедеврів. Висловили вдячність організаторам за можливість стати учасниками масштабного свята з надією що воно стане традиційним.