31.03.2016 | 17:05

На жаль, працевлаштування в сільській місцевості на сьогодні не завжди реальне. Проте, в частини сільських безробітних є земля та бажання працювати на землі.

Перед сільськими жителями постає актуальне питання: яка сільськогосподарська діяльність сьогодні буде найбільш ефективною?

30 березня 2016 року в Томашпільському районному центрі зайнятості провели семінар для безробітних громадян на тему: «Ефективне ведення сільського господарства».

Директор районного центру зайнятості Надія Чижевська зазначила: «Служба зайнятості підтримує ініціативу започаткування власної справи безробітними - жителями села. Самозайнятість на селі в основному забезпечується за рахунок ведення особистого селянського та фермерського господарства, садівництва, городництва.

Ігор Кондратов, головній спеціаліст з питань кадрової роботи управління аграрного розвитку Томашпільської РДА зупинився на природних особливостях сільськогосподарського виробництва. «У сільському господарстві земля є головним засобом виробництва. За умови правильного її використання, земля постійно відновлює свою родючість, якісно поліпшується, але її природна родючість неоднакова в різних природно-кліматичних умовах. Тому у землевиробництві праця однакової кваліфікації дає різні результати, залежно від природних умов. Тобто продуктивність праці тут визначається, передусім, продуктивністю природних факторів», - зауважив представник РДА.

Ігор Вікторович також наголосив на тому, що підприємець у сільському господарстві повинен добре знати і вміло використовувати не тільки економічні закони та закони природи, він не повинен забувати, що особливістю сільськогосподарського виробництва є його сезонність і своєчасне виконання робіт - сівба, збір урожаю, догляд за тваринами тощо.

На семінарі безробітнихі ознайомили з основними положеннями Законів України «Про власність» та Закону «Про колективне сільськогосподарське підприємство», визначили правові, економічні, соціальні та організаційні умови діяльності колективних сільськогосподарських підприємств.

Участь у семінарі дала можливість присутнім безробітним поділитися власним досвідом обробки землі, думками стосовно того, чим можна зайнятися в сільській місцевості в кризові часи та вислухати ідеї інших: це і вирощування картоплі, городини, ягід, зелені, грибів, розведення великої рогатої худоби, домашньої птиці, риби в штучних водоймах, виготовлення олії тощо.