29.01.2016 | 14:55

28 січня 2016 року в Крижопільському районному будинку культури відбувся семінар для роботодавців району, де розглядались ключові питання оплати праці та трудових відносин.

Проблемні питання проведення атестації робочих місць, які дають право працівникам на пільговий (достроковий) вихід на пенсію, порядок та умови здійснення доплат за шкідливі умови праці були висвітлені Наталією Макаренко - начальником відділу з питань експертизи умов праці та Олегом Мандрицею - головним інспектором з умов праці відділу з питань експертизи умов праці Управління держпраці у Вінницькій області.

Заступник директора–начальник відділу надання соціальних послуг Крижопільського районного центру зайнятості Михайло Слободяник ознайомив присутніх з соціальними послугами, які надає центр зайнятості, а саме: професійне навчання безробітних на замовлення роботодавця, зокрема в центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, підтвердження результатів неформального навчання, організація громадських робіт та робіт тимчасового характеру, компенсація роботодавцям витрат на сплату єдиного соціального внеску за працевлаштування на новостворені робочі місця в пріоритетних галузях або квотної категорії громадян та компенсація роботодавцям витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо-переміщених осіб.

Звернув увагу на поданні роботодавцями звітів щодо перебування у трудових відносинах, адже, на їх підставі проводиться розрахунок страхового стажу та призначення допомоги по безробіттю.

Запросив учасників скористатись широкими можливостями центру зайнятості для укомплектування вакансій підприємств, акцентував увагу на подачі звіту про потребу у працівниках.

Голова координаційної ради профспілок району Віктор Магуран розповів про необхідність забезпечення працівників підприємств, установ, організацій належними умовами праці, особливо, якщо такі умови є шкідливими.

На завершення всі присутні на семінарі подякували організаторам за проведення такого заходу та зазначили, що подібні зібрання є необхідними для запобігання небажаних помилок у роботі.