15.09.2023 | 11:56

Через війну значна частина людей змушені були покинути домівку та виїхати у безпечніші місця. Влаштуватися на новому місці та набути статусу внутрішньо переміщених осіб допомагає місцева влада, а вирішити питання з роботою допомагає служба зайнятості.

Одним із видів зайнятості є підприємництво. Адже реалізовувати себе і свій потенціал можна і треба, де б ти не жив та в яких умовах не опинився б.

Започаткувати або розширити бізнес можна завдяки державній програмі «Власна справа», яка реалізується за сприяння служби зайнятості.

За умовами цієї програми надається мікрогрант, який можуть отримати уже чинні підприємці, а також люди, які лише планують заснувати бізнес.

Для цього потрібно подати заявку та бізнесплан через портал "Дія". Після перевірки кредитної історії та пакету документів подавачі заявок проходять співбесіду з фахівцями служби зайнятості, а вже потім Державний центр зайнятості ухвалює відповідне рішення.

Головна умова – створення робочих місць. Якщо ви берете на роботу одну особу, то можна претендувати на мікрогрант від 50 до 150 тисяч гривень. Якщо двох і більше, то можна отримати 250 тисяч.

Довідково: У цьому році мікрогранти отримають 19 заявників серед внутрішньо переміщених осіб. Напрямки підприємництва: оптова та роздрібна торгівля, надання послуг, відкриття кав'ярень, виробництво пластикових виробів та меблів, ремонт та обслуговування автотранспорту тощо.

 

Консультації за телефоном 8(050)195-09-24, або через Телеграм-канал Підтримка ДСЗ Вінниця ➡️ https://t.me/DCZ_Vinnytsa