11.04.2024 | 14:02

10 квітня 2024 року директорка Вінницького обласного центру зайнятості Галина Скоковська з робочим візитом відвідала Літинську селищну ОТГ, де зустрілася з місцевими роботодавцями та презентувала їм активні програми служби зайнятості.

 

Розпочали із зустрічі з Андрієм Собченко, керівником підприємства ТОВ «Бонус У» торгівельної марки «Хлібна Гільдія», яке працює на теренах  Літинщини з 2005 року. В ході зустрічі обговорили проблеми та труднощі, які виникають під час заповнення вакантних посад підприємства. Як зазначив Андрій Собченко, для роботодавців служба зайнятості зараз потрібна в першу чергу як рекрутер, щоб допомогати швидко та якісно підбирати працівників.

Наступним етапом були зустрічі з фізичними особами-підприємцями, які скористались урядовою програмою «Власна справа» та отримали мікрогранти для започаткування та розвитку власної справи.

Переселенка з Запоріжжя Олена Мурич отримала мікрогрант та відкрила затишну кав’ярню в центрі містечка, створивши робоче місце для безробітної із статусом ВПО. Вдячна до допомогу та підтримку фахівцям служби зайнятості.

ФОП Артемчук Н.Я., також скористалася грантовою програмою, розширила власний бізнес по пошиттю спецодягу, створила три нових робочих місця та планує в подальшому збільшувати кількість працівників, адже тепер має нове технологічне обладнання. Підприємниця під час розмови також скаржилась  на відсутність фахівців для якісного укомплектування вакансій.

В рамках візиту відвідали новостворений магазин мережі супермаркетів «Фора», який розпочав свою роботу на початку року. Літинський відділ обласного центру зайнятості оперативно надав площадку для підбору персоналу для закладу торгівлі: протягом січня-лютого провели презентації роботодавця та міні-ярмарок вакансій. У результаті із 24 заявлених вакансій 22 – укомплектовані за сприяння Літинського відділу Вінницької філії Вінницького ОЦЗ.

Наприкінці візиту Галина Петрівна зустрілася з групою безробітних, які з лютого 2024 року залучені до участі у суспільно корисних роботах по плетінню маскувальних сіток для потреб ЗСУ.

Підбиваючи підсумки, Галина Скоковська акцентувала, що одним із головних викликів, з яким зіштовхуються роботодавці сьогодні — нестача працівників. Тому роль служби зайнятості полягає у ефективній роботі з роботодавцям та шукачами роботи, з використанням активних програм зайнятості.