15.05.2019 | 16:38

Сьогодні лише 20% випускників українських шкіл обирають навчання у профтехучилищах. Цікаво, що в Європі цей показник в середньому становить 40%, а в деяких країнах ЄС сягає 70%.

Відновлення престижності робітничих професій є одним з головних завдань служби зайнятості. Для цього проводять активну профорієнтаційну роботу з школярами.

Так, 15 травня 2019 року фахівці Крижопільської районної філії Вінницького обласного центру зайнятості спільно з Крижопільським професійним будівельним ліцеєм провели профорієнтаційний захід для учнів 9-11 класів Вільшанецької ЗОШ I- III ст.

Під час заходу школярі отримали інформацію про професії, які є актуальними на ринку праці, переглянули відеоролики про робітничі професії тощо.

Всі бажаючі мали можливість пройти профорієнтаційне тестування. Відповідно до результатів, школярі дізналися, який обрати фах із урахуванням інтересів, здібностей та особистісних якостей, на що варто звернути увагу при виборі професії.

Представник ліцею Любов Кузан ознайомила молодь з професіями, які можна отримати, навчаючись в ліцеї, та розповіла, що навчання проводиться з використанням сучасної матеріально-технічної бази та згідно з навчальними програмами, які відповідають усім вимогам роботодавців. Навчання у ліцеї безкоштовне, для іногородніх є гуртожиток, виплачується стипендія.

В заході взяли участь 28 учнів.