17.08.2016 | 09:53

Вчора, 16 серпня в Чернівецькому районному центрі зайнятості відбувся семінар «Жінка на ринку праці». Участь в якому взяли 16 безробітних жінок, які отримують послуги в центрі зайнятості.

Основна мета заходу – формування у жінок позитивного та свідомого ставлення до свого майбутнього, а також підвищення рівня внутрішньої мотивації до реалізації власних життєвих цілей.

Заступник начальника відділу надання соціальних послуг Людмила Варчук обговорила з учасниками основні аспекти незахищеності жінок на ринку праці, а також торкнулася питань дискримінації жінок за ознаками віку, сімейного стану, зовнішнього вигляду тощо. Наголосила, що роботодавці, надаючи перевагу чоловікам, зазвичай, виправдовують це традиційними стереотипами стосовно фізичних та інтелектуальних можливостей жінок та їх сімейних обов’язків, а також впевненістю у тому, що чоловіки можуть виконати роботу краще. В результаті жінки все більше витісняються в низькооплачувані державний сектор та сферу послуг або шукають роботу, в тому числі і за сумісництвом, в нерегульованому тіньовому секторі.

Л. Варчук зауважила, що важливою умовою успіху та подолання ускладнень в трудовій сфері є обізнаність самих жінок щодо своїх прав, пільг та гарантій, передбачених вітчизняним та міжнародним законодавством, а також наявність ініціативи щодо їх реалізації.

«Відстоювати свої права у разі дискримінації та інших порушеннях трудового законодавства відносно жінок – не тільки можливо, а й необхідно, зокрема для формування правового підходу роботодавців до найманих працівників, а також попередження таких порушень», – такий висновок зробили присутні жінки на завершення заходу.