23.01.2017 | 09:45

20 січня 2017 року у Федерації профспілок Вінницької області за ініціативи Вінницького обласного центру зайнятості відбувся Круглий стіл з питань зайнятості населення, ситуації на ринку праці області та ролі служби зайнятості у підвищенні рівня зайнятості населення.

В заході взяли участь представники Федерації профспілок Вінницької області, правління Вінницького обласного об’єднання організацій роботодавців, управління Держпраці у Вінницькій області, Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області, голови галузевих профспілок області, керівники 35 ринкоутворюючих підприємств м. Вінниці.

Голова Федерації профспілок Вінницької області Микола Колесник висловив позицію профспілок щодо системи страхування на випадок безробіття та зауважив, що сьогоднішнє законодавство про зайнятість потребує суттєвих змін.

В.о. директора Вінницького обласного центру зайнятості Світлана Аляб’єва поінформувала, що завдяки новим підходам у роботі та обслуговуванні клієнтів вдалось повернути до продуктивної зайнятості 33,6 тис. громадян, які звернулись за пошуком роботи до служби зайнятості. Саме завдяки запровадженню нового регламенту обслуговування клієнтів, обласна служба зайнятості досягла позитивних результатів, у 2,4 рази більше осіб, ніж у 2015 році, були працевлаштовані ще до набуття статусу безробітного. Служба зайнятості постійно покращує свої сервіси, освоює та пропонує нові технології з підбору кадрів. Це відео-резюме, відео-вакансії, он-лайн співбесіди, тощо. Нещодавно на порталі Державної служби зайнятості почав діяти новий сервіс «Електронна черга реєстрації безробітних», який дозволяє клієнтам отримувати частину послуг дистанційно.

«В період реформування служби зайнятості для нас дуже важлива підтримка з боку роботодавців, які забезпечують створення нових робочих місць, наявність вакансій і можуть поділитися своїми думками щодо удосконалення роботи служби зайнятості», – наголосила Світлана Аляб’єва.

Про зміни у законодавстві щодо державного нагляду у сфері господарської діяльності, які набули чинності з 1 січня 2017 року, розповів начальник управління Держпраці у Вінницькій області Володимир Марунько.

Виступили також і представники роботодавців, які жваво обговорювали питання впливу підвищення розміру мінімальної заробітної плати на діяльність підприємств, ймовірність загроз вивільнення працівників

Тривала дискусія була завершена думкою, що є потреба у докорінних змінах, які можливі лише на законодавчих засадах.

За результатами круглого столу було досягнуто домовленості про подальшу співпрацю між органами влади, роботодавцями та соціальними партнерами задля підвищення зайнятості населення.