28.11.2016 | 11:58

25 листопада 2016 року директор Крижопільського районного центру зайнятості Любов Войтенко взяла участь в нараді, яка відбулась в Крижопільській райдержадміністрації.

На нараді були присутні голова Крижопільської районної державної адміністрації Валентин Панчук, голова Крижопільської районної ради Петро Тамбовцем, начальник фінансового управління райдержадміністрації Раїса Лозовська, селищний, сільські голови району та керівники державних установ.

Під час наради обговорювалось питання планування на 2017 рік бюджетів селищної та сільських рад.

Директор центру зайнятості Любов Войтенко поінформувала присутніх про стан ринку праці та виконання районної програми зайнятості населення за 10 місяців 2016 року.

Так, протягом 2016 року чисельність безробітних, які перебували на обліку в районній службі зайнятості, становила 2066 осіб, працевлаштовані 907 безробітних громадян, що на 134 безробітних більше відповідного періоду 2015 року.

Рівень працевлаштування становить 44%, що на 7% більше ніж в минулому році.

Центр зайнятості створює оптимальні умови для тимчасового працевлаштування мешканців району шляхом організації громадських та інших робіт тимчасового характеру. До таких робіт було залучено 197 безробітних (166 безробітних до тимчасових робіт, 81 безробітний до громадських робіт).

Фахівці центру зайнятості організовують заходи для комплексного консультування демобілізованих учасників АТО та членів їхніх сімей щодо вирішення різноманітних соціальних питань. Станом на 01 листопада 2016 року на обліку в центрі зайнятості перебувало 56 учасників АТО. За 10 місяців 2016 року послугами служби зайнятості скористалися 129 демобілізованих учасників АТО. За сприянням центру зайнятості працевлаштовані 32 демобілізованих військовослужбовців, 7 з них підвищили кваліфікацію шляхом стажування, 2 особи отримали одноразову допомогу для організації підприємницької діяльності.

Районний центр зайнятості активно співпрацює з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування. На сьогодні відбувається реформування органів місцевого самоврядування та процес децентралізації влади.

В службі зайнятості також розпочато реформування, метою якого є підвищення якості надання соціальних послуг населенню. Працівники центрів зайнятості будуть зосереджені переважно на обслуговуванні та наданні послуг шукачам роботи, співпраці з роботодавцями.

«Наш район сільськогосподарський, працюють великі переробні підприємства, фермерські господарства. Але завдяки новітнім технологіям, потужній сучасній техніці, кількість робочих місць з кожним роком зменшується. Населення району потребує створення нових робочих місць. Саме заохочення безробітних громадян до відкриття власного бізнесу є тим механізмом, який зможе стимулювати створення таких місць. На цей час розглядається можливість залучення ресурсів місцевих громад, служби зайнятості, міжнародних грантових організацій на створення нових робочих місць та розвиток підприємницької ініціативи, до прикладу, можливо у такому співвідношення: 50% - місцеві бюджети, 50% - служба зайнятості», - зазначила Любов Войтенко.

На завершення директор центру зайнятості закликала сільських голів при прийнятті програм розвитку територіальних громад та затвердженні бюджетів знайти можливість передбачити кошти на створення нових робочих місць, на розвиток малого та середнього бізнесу.