10 червня 2016 року відбулося засідання координаційної ради з питань соціального супроводу і захисту учасників АТО та членів їх родин при Бершадський райдержадміністрації.
Члени координаційної ради прозвітували про вирішення проблемних питань учасників АТО, які відносяться до їх компетенції, зокрема щодо надання медичних послуг, оздоровлення дітей за кошти обласного та районного бюджетів, соціальний супровід таких сімей, працевлаштування тощо.
Про роботу фахівців районного центру соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді інформувала директор центру Тетяна Кубко, яка відмітила, що постійно проводиться роз’яснювальна робота та створено 297 соціальних паспортів таких сімей.
За наданою начальником відділу освіти райдержадміністрації Лідією Дзюбенко інформацією, у загальноосвітніх школах району на кінець навчального року перебувала 201 дитина із 166 сімей військовослужбовців, які брали участь в АТО. Усі діти знаходяться під педагогічним та психологічним супроводом, особлива увага приділяється 2 дітям, батьки яких загинули під час виконання військового обов’язку.
Начальник управління праці та соціального захисту населення Бершадської райдержадміністрації Наталія Чорнобай повідомила, що на обліку перебуває 311 учасників бойових дій та 7 інвалідів війни, які користуються пільгами відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», 48 учасників бойових дій, які брали участь в антитерористичній операції, перебувають на обліку щодо першочергового забезпечення санаторно-курортним лікуванням.
Начальник відділу взаємодії з роботодавцями Бершадського районного центру зайнятості Ірина Свиридовська повідомила учасників засідання про те, що з метою сприяння у працевлаштуванні та соціальної адаптації учасників антитерористичної операції, Бершадським РЦЗ забезпечується надання повного комплексу соціальних послуг з працевлаштування, професійного навчання та надання профорієнтаційних послуг. Так, у 2016 році послугами служби зайнятості скористалися 83 безробітних з числа військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції. 5 учасників АТО працевлаштовано, 82 отримали профорієнтаційні послуги, до участі у роботах тимчасового характеру було залучено 1 учасника АТО. Для забезпечення поінформованості демобілізованих учасників АТО та членів їх сімей щодо соціальних послуг, які надає державна служба зайнятості, у центрі зайнятості створені куточки з добіркою інформаційних матеріалів для демобілізованих учасників АТО, проводяться семінари та тренінги за сучасними методиками, що спрямовані на їх соціальну адаптацію на ринку праці.