15.02.2016 | 16:47

11 лютого 2016 року приміщенні виконкому Жмеринської міської ради відбулась зустріч фізичних осіб підприємців, які мають найманих працівників, та робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення.

В заході взяли участь міський голова м.Жмеринка Анатолій Кушнір, директор Жмеринського міськрайонного центру зайнятості Тетяна Когут, а також представники: Управління Пенсійного фонду у м.Жмеринка та Жмеринському районі, Управління держпраці у Вінницькій області, Жмеринської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС, а також фізичні особи-підприємці, які мають найманих працівників, керівники декількох підприємств міста.

Директор центру зайнятості акцентувала увагу на тому, що для працівників нелегальна, тіньова зайнятість є нестабільною, нерегулярною і тому - ризикованою; вона не гарантує одержання трудових доходів. Така зайнятість позбавляє частину найманих працівників багатьох соціальних прав, передбачених Конституцією України і Кодексом законів про працю України: пенсійного забезпечення, права на допомогу з тимчасової непрацездатності, оплачувану відпустку, допомогу по безробіттю, охорону праці тощо.

Робота неформально зайнятих працівників не зараховується до трудового стажу. Нерідко прихована зайнятість набуває примусового характеру, особливо коли працівники змушені виконувати додатковий обсяг робіт. У результаті збільшується захворюваність, погіршується якість робочої сили, руйнується психологія людини-працівника.

Т.Когут також розповіла присутнім про розширення можливостей роботодавців щодо працевлаштування безробітних, в першу чергу вразливих категорій громадян, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. Це - компенсація роботодавцям витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Під час проведення засідання увагу роботодавців звернули на тому, що згідно зі змінами до Кодексу законів про працю України запроваджена фінансова відповідальність роботодавців у вигляді штрафів за порушення вимог трудового законодавства таких, як: робота працівників і виплата їм заробітної плати без належного оформлення, порушення строків виплати заробітної плати та інших виплат, недотримання мінімальних державних гарантій у сфері оплати праці та інші порушення.

Після виступів членів робочої групи відбулося жваве обговорення стану і проблем ринку праці міста Жмеринка та шляхів підвищення рівня зайнятості населення міста.