17-18 березня 2016 року у Вінниці провели семінар на тему: «Інтеграція гендерного підходу в роботі консультативно-дорадчих органів з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї, та протидії торгівлі людьми».
Участь у заході взяла представник обласного центру зайнятості Тетяна Ткачук.
Організатори – представництво Фонду ім.Фрідріха Еберта в Україні та Секретаріат Уповноваженого Верховної ради України з прав людини.
На семінарі розглянули питання гендерної оцінки політичної, економічної та соціальної ситуації в Україні, нормативно-правову базу забезпечення гендерної рівності та прав людини, інституційну спроможність органів виконавчої влади реалізовувати державну гендерну політику, в розрізі презентації результатів дослідження з основним фокусом на область, позитивні дії на прикладі міжнародного досвіду в механізмі забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.
Також модератори семінару представили статистику у відсотках скільки жінок та чоловіків у Верховній Раді України, на державній службі, у міських та обласних радах, індекс гендерного паритету серед студентів ВНЗ, рівень економічної активності населення, середньомісячна заробітна плата за видами економічної діяльності.
«Нині спостерігається така тенденція – на державній службі більше працівників жіночої статі. У загальній структурі 75,2 % становлять жінки, в той час як чоловіки 24,8 %» – повідомила Мирослава Дігтяр, завідувач сектору з питань гендерної рівності Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.
Інший модератор семінару, Тетяна Іваніна, експерт з гендерної політики та гендерного бюджетування, голова Бюро гендерних стратегій і бюджетування згідно статистиці зазначила цікавий факт – бувають випадки, коли жінки отримують меншу заробітну плату, ніж чоловіки на однаковій посаді, з однаковим рівнем освіти та Робочим навантаженням.
Під час семінару також обговорили практичні та стратегічні гендерні потреби в програмах та бюджетах, визнаних як пріоритетні для Вінницької області.