21.06.2016 | 11:21

Сучасна молодь починає своє трудове життя в умовах, коли держава не в змозі забезпечити всіх бажаючих роботою відповідно до їх освіти та запитів. Тому Чечельницьким районним центром зайнятості приділяється велика увага організації різноманітних профінформаційних заходів для молоді.

Так, 16 червня 2016 року відбувся виїзний профорієнтаційний захід для учнів Ольгопільського ПТУ №35 на тему «Професійна адаптація молоді». Мета заходу – обговорення актуальних проблем соціального захисту молоді, її прав, вирішення питання зайнятості молодих людей в сільській місцевості та поширення інформації про послуги, які надає державна служба зайнятості.

Провідний фахівець з питань зайнятості Алла Овчар зауважила, що сучасні програми навчальних професійних закладів складені таким чином, щоб якомога більше уваги можна було приділити теоретичним знанням та практичним умінням у сфері обраної професії, які мають опанувати учні по закінченню навчання. Але часто, коли молодий спеціаліст розпочинає свою трудову діяльність, перед ним постають проблеми, до вирішення яких професійний навчальний заклад за три-чотири роки навчання не підготував. Тому під час заходу фахівці центру зайнятості намагались зорієнтувати дітей, за допомогою моделювання ситуацій реального життя, в яких необхідно дати відповіді на питання – чи готові вони використати свої професійні знання та вміння в практичній діяльності, як презентувати себе роботодавцю тощо.

Молодь зацікавлено брала участь в заході, активно обговорювала конкретні проблеми.

На завершення випускникам були роздані індивідуальні інформаційні матеріали, які вміщували в собі інформацію щодо можливої взаємодії служби зайнятості з молоддю та випускниками професійно-технічних навчальних закладів, буклети профорієнтаційного спрямування.