06.08.2019 | 13:53

Політична криза й економічний спад з усіма наслідками, що очікувано вилилися в скорочення витрат компаній, закриття регіональних офісів і представництв, скорочення штатів та інші звичайні для різкого спаду події та обставини,  непроста ситуація на ринку праці, та й загалом в Україні, змушує все більшу кількість людей шукати роботу за кордоном або принаймні розглядати можливість від'їзду з країни  Саме так характеризували ЗМІ  ринок  праці   в Україні 2014  року, який   розвивався в умовах політичної та економічної нестабільності, виборів та бойових дій на Донбасі.

Щодо  ринку Ямпільщини, то навантаження  на одну  вакансію було  -  біля  трьохсот громадян  шукаючих  роботу. Вже  2018-2019  рр. офіційно, на постійній основі на заробітках за кордоном перебуває 3 мільйони 200 тисяч громадян України. Водночас, ця цифра не є сталою, зазначають у Мінсоцполітики, оскільки йдеться про різних людей: хто живе там постійно та тих, котрі приїжджають і від’їжджають. За даними міністерства, у цьому рухливому міграційному процесі беруть участь у середньому від 7 до 9 мільйонів українців на рік. Але  ринок праці  як в  Україні, так і на Ямпільщини  докорінно  змінився - відомо, що іноземні інвестори, які повідкривали бізнес в Україні та   українські підприємці розраховували на дешеву робочу силу та зіткнулися з чималими проблемами – браком робочих рук, й змушені піднімати зарплати. Український ринок праці відчуває гострий голод кваліфікованих робітників. Особливо гострою  проблема заповнення  вакансій виявилась для   Ямпільської районної  філії  Вінницького  обласного  центру  зайнятості.  Для переважної кількості  безробітних стало  несподіванкою, що  вільні робочі  місця  на  Ямпільщині  почали  зростати  в  геометричні    прогресії. Інертні  незайняті  громадяни  звикли при  відсутності вакансій  перебувати на  обліку  в  державній  службі  зайнятості, отримувати    призначену допомогу  по  безробіттю, підсилюючи  своє  матеріальне  становище  різними  матеріальними  допомогами  відповідно  до  законодавства. 

Для  з’ясування  повної  картини наявних  вакансій  регіону  Ямпільською  філією проведено біля   тридцяти  різнобічних  заходів  для роботодавців – «Робочі зустрічі  на  підприємствах», «Круглі столи», «Міні –ярмарки  вакансій», «Виїзні – «Дні відкритих дверей центру зайнятості», «Презентації роботодавця». Однією із  інновацій була  презентація електронного  кабінету  для роботодавця, що суттєво спрощує  на сьогодні  інформування державної  служби  зайнятості  про  актуальні  вакансії  на ринку праці .  Хто ж є лідером в  Ямпільському районі  по  кількості вакансій? Це  перш  за все  збільшення  вакансій для жінок – новостворене  підприємство «Ніка-Текст Плюс» - вільні робочі місця – швачки,  більше двадцяти, продавці- консультанти  в торгових мережах «АТБ-маркет», «Грош», «Техно-ярмарок», в магазинах  «Смак-плюс», « Ева», «Шик та блиск», крім того потрібні робітники і  фасувальники, а також біля двадцяти інших вакансій. Що  стосується  чоловічої  статі,  то це: водії,  трактористи, бульдозеристи, екскаваторники, вантажники, каменотеси, агрономи, виконроби, електрики.  На «Ямпільський приладобудівний завод», наприклад, потрібні  - гальваніки, слюсарі з механоскладальних  робіт, технік – конструктор,  взагалі більше тридцяти вільних  робочих  місць.

Саме  тому кожний безробітній громадянин, який и перебуває  на обліку в Ямпільській  районній  філії,  зважаючи  на  попередній досвід та  освіту,  може легко знайти  роботу за фахом в нашому  регіоні, включаючи підвищення  кваліфікації, перенавчання, безкоштовну  професійну  підготовку.

Досить перспективним  може  бути працевлаштування  за  межами  району.  Сьогодні роботу пропонує одна  із  найбільших  птахофабрик Європи - ТОВ «Вінницька  птахофабрика», вона забезпечує проживання,та харчування  на  пільгових  умовах ,  ТОВ «Фуджікура  в м. Вінниця, десятки будівельних компаній та охоронних фірм. Окремо  потрібно   сказати  про службу  за  контрактом. В першу  чергу набирається бажаючі на  службу  в  Національну гвардію,  саме одна з частин  дислокується  в с. Пороги  Ямпільського  району, а це біля  шістдесяти військових  фахівців за  різними  напрямами: стрільці, гранатометники,  кухарі, опалювачі тощо.  Також проводиться набір  за  контрактом в Збройні  сили  України, прикордонні війська, Національну  поліцію.

В рамках угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом  Держави Ізраїль  про тимчасове працевлаштування українських  працівників  в окремих  галузях  на ринку праці Держави Ізраїль Ямпільська  районна філія  надає консультації та  послуги супроводу  працевлаштування в цій країні та запрошує професійних фахівців: опалубників, арматурників, штукатурів, лицювальників-плиточників.

Ямпільської районна  філія  Вінницького обласного центру зайнятості  бажає  всім  незайнятим  громадянам  знайти  роботу   до  душі  з  гідною  заробітною  платою, стати успішними, та  заможними. В цьому  сприятиме державна служба зайнятості.