06.06.2019 | 13:37

05 червня 2019 року в  Калинівській районній філії Вінницького обласного центру зайнятості відбувся профінформаційний семінар «Легальна зайнятість». На семінарі були присутні 17 безробітних, які перебувають на обліку в філії.

До проведення семінару долучилися соціальні партнери служби зайнятості – начальник Калинівського сервісного центру Наталя Клюс та начальник відділу супроводження інформаційних систем та електронних реєстрів головного управління ПФУ у Вінницькій області Інна Лихогляд.

Мета заходу – інформування безробітних щодо соціальних гарантій в частині пенсійного страхування та підвищення їх мотивації до задекларованого працевлаштування.

Наталя Клюс  поінформувала присутніх щодо порядку призначення різного виду пенсій (за інвалідністю, на пільгових умовах, за вислугою років) та наголосила учасникам семінару про можливість завчасного звернення до органів Фонду задля проведення експертизи в частині  належного оформлення документів, необхідних для призначення пенсії. Зупинилась також на головних аспектах дотримання законодавства в частині сплати єдиного соціального внеску та порядок зарахування періодів здійснення підприємницької діяльності фізичними особами-підприємцями до страхового стажу.

Інна Лихогляд презентувала нові он-лайн сервіси на веб-порталі ПФУ, СМС-іформування, довідки з QR-кодом. Запропонувала присутнім відвідати установу, щоб зареєструватися на Веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України та оформити смс-інформування для отримання доступу до особистих даних, що дасть їм можливість контролювати сплату роботодавцем єдиного соціального внеску.

З учасниками заходу відбулася жвава дискусія, присутні отримали вичерпні відповіді на всі питання, які їх цікавили.