07.04.2016 | 11:25

Світові вже давно знайомі негативні наслідки воєн, особливе місце серед яких належить психічним розладам. Медична статистика свідчить, що до 95% учасників бойових дій та цивільного населення, котре опинилося в зоні збройного протистояння, отримують психічні травми різного ступеня. Саме вони врешті й викликають дезадаптацію і психотравматизацію, що стають головним внутрішнім бар’єром на шляху адаптації до мирного життя. Як надати шанс на майбутнє тим, хто зазнав психічної травми через перебування в місцях проведення бойових дій і потребуватиме кваліфікованого лікування та реабілітації? Про це вести відверту розмову слід уже сьогодні та не зволікати з дієвими заходами.

5 квітня 2016 року в приміщенні Вінницького державного педагогічного університету ім.Коцюбинського відбувся скайп-телеміст із Шерон Стефан (дитячим психологом) на тему «Подолання наслідків військового конфлікту, дитяче сприйняття війни» із циклу тренінгів «Основи психологічної допомоги дітям, що пережили психотравмуючу подію».

Мета телемосту – удосконалення методики роботи з внутрішньо переміщеними особами, з демобілізованими учасниками АТО та членами їх сімей, із сім”ями, що переживають втрату, дітьми, які мають травматичний досвід. У заході взяла участь фахівець Вінницького обласного центру зайнятості, що працює з названими категоріями населення.

Учасники заходу отримали корисний теоретичний та практичний матеріал для використання та поширення в практичній діяльності.