Повномасштабна війна спричинила нестачу кадрів у професіях, що завжди вважались «чоловічими». Тому багато жінок, в тому числі і на Вінниччині, пробують себе у нових сферах. Наприклад, Олеся Лобур із Гайсинського району.
Торік Олеся подала документи до центру зайнятості, де їй запропонували навчання на тракториста-машиніста сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва категорії А1. Жінка погодилась та після закінчення 5-ти місячного навчання зареєструвалась як ФОП.
У Олесі є свій маленький тракторець, який їй колись придбав батько. Спершу вона використовувала його для власних потреб, але після завершення навчання трактор став засобом допомоги іншим. Олеся виконує сезонні роботи для сусідів, знайомих, та всіх, хто попросить.
«Я розумію, що зараз така ситуація, що багато жінок пробує себе у цих професіях, бо в нас просто катастрофічно не вистачає чоловіків», - поділились жінка.
Мотивує жінку сам процес і результат. У цій професії їй допомагає впертість, прагнення до чогось нового та ціль йти до задуманого. Важливим є й підтримка. Для Олесі опорою є її родина:
«Я сама виховую трьох дітей: двоє школярі, один - студент. Вони мені сприяють практично в усьому. Моє рішення піти на курси трактористки діти, звичайно, підтримали та допомагали мені вчити правила».
Це гарний приклад того, як зусилля жінок руйнують бар'єри і відкривають двері до нових професійних можливостей. Вінничанка встигла опанувати багато різних професій - працювала бухгалтером, економістом, продавцем, перукарем, а зараз у сезон – трактористкою.
«Хочу подякувати людям, з допомогою яких я отримала професію тракториста, Тетяні Голубович та Олені Письменній з Іллінецького відділу обласного центру зайнятості, а також Володимиру Опалюку з Вінницького обласного автоучбового комбінату», - підсумувала Олеся Лобур.