05.07.2016 | 15:47

Про це повідомила в.о. директора Вінницького обласного центру зайнятості Світлана Аляб’єва під час презентації діяльності обласної служби зайнятості на щотижневій робочій нараді в обласній державній адміністрації.

Світлана Сергіївна поінформувала присутніх, що на зареєстрованому ринку праці області ситуація залишається більш стабільною завдяки впровадженню з лютого 2016 року антикризового регламенту роботи центрів зайнятості, який передбачає зміни в ідеології роботи з клієнтами служби зайнятості та активацію поведінки безробітних з метою пришвидшення їх працевлаштування.

З-поміж іншого в.о. директора обласного центру зайнятості акцентувала увагу на більш інтенсивнішому застосовуванні активних форм пошуку роботи, що особливо актуально в рамках запровадження нового регламенту.

Для підвищення конкурентоспроможності на ринку праці осіб віком старше 45 років, професія або спеціальність яких на сьогодні не користується попитом, служба зайнятості видає та фінансує ваучер на навчання. Право на отримання ваучера мають, як працюючі, так і безробітні громадяни. Учасники АТО та ВПО, які бажають освоїти нову професію або спеціальність, отримують ваучер незалежно від віку. В 2016 році було видано 5 ваучерів для здобуття другої вищої освіти. На сьогодні вартість ваучера становить 14 500 грн. – сума еквівалентна 10 мінімальним зарплатам.

«Протягом життя люди набувають нові професійні знання, навички, займаються самоосвітою, але не мають документального підтвердження своєї кваліфікації. Служба зайнятості надає можливість підтвердити результати неформального професійного навчання за робітничими професіями, що прискорює пошук роботи та працевлаштування безробітних громадян, а для працюючих осіб – сприяє підвищенню рівня кваліфікації та кар’єрному зростанню. В свою чергу, для роботодавців - це змога збільшити продуктивність праці та посилити конкурентні переваги завдяки кваліфікованим працівникам», - повідомила Світлана Сергіївна.

Однією із активних форм реалізації державної політики зайнятості є залучення безробітних до підприємницької діяльності. Організація власного бізнесу є альтернативою пошуку роботи за наймом, тому служба зайнятості сприяє особам, які виявили бажання започаткувати власну справу, та навчає основам підприємницької діяльності, бізнес-плануванню, проводить аналіз здібностей до підприємництва. Безробітним, які представили конкурентоспроможні ідеї та успішно захистили бізнес-план надається одноразова виплата допомоги по безробіттю. Так, протягом 6-ти місяців 2016 року стали підприємцями 133 особи, загальна сума виплат склала майже 2 млн. грн. Завдяки службі зайнятості безробітні відкрили студію з вивчення іноземних мов, перукарню, магазини з продажу квітів та спортивного одягу, послуг з виготовлення документації із землеустрою, з ремонту комп’ютерів та послуг у сфері технічного обслуговування автотранспортних засобів тощо.

На завершення, Світлана Аляб’єва наголосила, що пріоритетами в роботі обласної служби зайнятості є якнайшвидше повернення безробітних громадян до продуктивної зайнятості та зменшення тривалості безробіття.