19.09.2016 | 11:50

Днями фахівці Лівобережного міжрайонного центру зайнятості м. Вінниці провели профінформаційний груповий захід для студентської молоді Вінницького торговельно-економічного коледжу КНТЕУ на тему «Сучасні тенденції ринку праці».

Фахівці центру зайнятості розповіли учасникам семінару про джерела пошуку вакансій, переваги та недоліки кожного з них, про те, яким чином і де шукати відповідну вакансію. Молоді запропонували звертатись до державної служби зайнятості для того, щоб мати вільний доступ до інформації про ринок праці, професії, підприємства, навчальні заклади (для тих молодих людей, що планують подальше навчання). Студенти дізналися, як змінився пошук роботи: немає більше роботи, сфери діяльності або знань та вмінь «назавжди». Навіть якщо особа працює багато років в одній компанії (організації, установі) – все одно змінюється технологія її роботи і люди навколо нас. Тому має бути гнучка стратегія пошуку роботи:

1. Визначаємо власні цілі та пріоритети в житті «на зараз» і на найближчі роки.

2. Аналізуємо, яке місце в нашому житті займає робота.

3. Визначаємо, яка робота Вам потрібна зараз і в найближчому майбутньому.

4. Аналізуємо власний досвід на відповідність роботі вашій мрії.

5. Формулюємо вимоги до роботи.

6. Обираємо канали (джерела) пошуку роботи.

Студенти також дізналися про найбільш оплачувані та популярні професії в Україні. Експерти відзначають, що в недалекому майбутньому багато професій в Україні можуть зникнути, і зараз громадянам потрібно задуматися про перекваліфікацію. Сьогодні є можливість паралельно з традиційним навчанням, проходити навчання на масових безкоштовних он-лайн курсах від освітньої платформи Prometheus.

Фахівці центру зайнятості також розповіли про соціальний проект вивчення англійської мови «LingvaSkills». Адже в найближчому майбутньому англійська мова має стати одним з найважливіших критеріїв не тільки на державній службі, але і у інших сферах, зокрема у освітянській та сфері охорони здоров’я.

Головною проблемою ринку праці молоді є незбалансованість попиту та пропозиції робочої сили. Сутність дисбалансу полягає в тому, що здобувач робочого місця не відповідає вимогам роботодавця, а вакансії не відповідають запитам тих, хто шукає роботу.

Завжди в списку топ-професій залишаться медики, продавці та вчителі. Незабаром також будуть потрібні молоді фахівці з технічними професіями. Акцент робиться і на аграрну галузь, яка в останні роки активно розвивається.