27.11.2019 | 10:16

Генеральною асамблеєю ООН у 1992 році встановлено 3 грудня Міжнародним днем людей з інвалідністю. З метою привернення уваги до проблем людей з інвалідністю, напередодні цього дня,  26 листопада був проведений  спільний захід із соціальними партнерами служби зайнятості по вирішенню проблем зайнятості осіб з інвалідністю та їх соціального захисту.

Служба зайнятості всебічно сприяє залученню людей з інвалідністю до сфери соціально-трудових відносин, уникненню упередженого ставлення до них з боку роботодавців.

Відкрила захід заступник директора-начальник відділу надання соціальних послуг Людмила Яворська, яка зазначила, що особи з інвалідністю такі ж клієнти служби зайнятості, як й інші шукачі роботи, і що інвалід - не означає, що людина непрацездатна. Відмінність полягає тільки в тому, що за висновком МСЕК відповідно до захворювання вони мають деякі обмеження в професійній діяльності та підборі підходящої роботи, і часто потребують професійної та трудової реабілітації для повернення  до продуктивної праці.

Також зазначила, що важливим завданням служби зайнятості є надання широкого спектру соціальних послуг громадянам з інвалідністю, які звертаються по допомогу в працевлаштуванні.

Це, зокрема підбір підходящої роботи з урахуванням вимог індивідуальних програм реабілітації,  професійне навчання та перенавчання за направленням служби зайнятості; залучення до участі у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру, надання профорієнтаційних та профконсультаційних послуг. Також служба зайнятості сприяє таким безробітним у започаткуванні власної справи, надаючи їм організаційну, правову та фінансову підтримку.

В черговий раз наголосила на активній участі роботодавців в процесі працевлаштування осіб з інвалідністю.

Олег Мельник - начальник  Шаргородського відділу  обслуговування громадян головного управління ПФУ у Вінницькій області зосередив увагу на змінах у пенсійному законодавстві, на  призначенні пенсії по інвалідності, та яким чином наявний  страховий  стаж та дохід особи впливає на її розмір.

Питання професійної реабілітації, соціального захисту, забезпечення технічними засобами для реабілітації осіб з інвалідністю озвучила Оксана Шелінговська - заступник начальника відділу персоніфікованого обліку Управління  соціального захисту населення.

По питанню призначення групи інвалідності лікарською комісією, вимог до проведення чергового огляду, коректного заповнення  всіх блоків індивідуальної програми реабілітації особи з інвалідністю в частині трудової та професійної реабілітації проінформувала Ольга Гоц - голова ЛКК Шаргородського центру первинної медико-санітарної допомоги.

Учасниками заходу були 15 безробітних осіб з інвалідністю, які активно приймали участь в обговорені.