20.07.2016 | 15:40

На сьогодні, підтримка демобілізованих учасників антитерористичної операції, з метою пришвидшити соціальну адаптацію їх до мирного життя, є одним із пріоритетних завдань суспільства. Адже з війни вони повертаються з пораненими душами і тілами, і їм потрібен своєрідний «психологічний бронежилет», який мають надати соціальні служби, в тому числі фахівці служби зайнятості.

Днями у Ленінському районному центрі зайнятості м.Вінниці в рамках співпраці з міським військкоматом відбувся семінар для демобілізованих військовослужбовців та учасників АТО на тему: «Мир і життя не випрошують, а здобувають спільними зусиллями!». До участі у заході були запрошені представники Вінницького міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, Громадської організації «Мольфар», Центру професійно-технічної освіти №1 м.Вінниці та Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського.

Начальник відділу активної підтримки безробітних Валентина Прищепа ознайомила присутніх із станом ринку праці у місті, послугами, які надає служба зайнятості, повідомила про можливості професійного навчання, започаткування власної справи, участі в громадських та інших роботах тимчасового характеру.

Старший помічник начальника відділення військового обліку та бронювання солдатів і сержантів запасу Вінницького військкомату Володимир Недзеленко розповів присутнім про службу в Збройних Силах України, про основні вимоги щодо прийняття на військову службу за контрактом на посади рядового, сержантського та старшинського складу.

Про допомогу, яку можуть отримати учасники АТО поінформувала представник Громадської організації «Мольфар» Пінаєва Ольга, керівник проекту «Довідка Мольфара»: «У нас є два основних напрямки діяльності: допомога військовим в зоні проведення АТО і допомога демобілізованим. Постійно діють ряд проектів, спрямованих на підтримку учасників АТО та демобілізованих військовослужбовців. В ГО «Мольфар» працюють юристи та психологи, які можуть надати консультації з різних питань та допомогу в оформленні документів».

Спеціаліст Вінницького міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Дмитро Калита проінформував учасників заходу про соціальні гарантії, передбачені чинним законодавством для учасників АТО. Надав інформацію щодо послуг, які надає служба; акцентував увагу на заходах, до участі у яких запрошуються демобілізовані військовослужбовці, учасники АТО та члени їх сімей.

Майстер виробничого навчання Сергій Чегорський та викладач Наталія Вістяк презентували навчальний заклад «Центр професійно-технічної освіти №1 м.Вінниці». Вони познайомили присутніх з переліком професій, які можна здобути в навчальному закладі, а саме: кухар, кондитер, ювелір-монтувальник, штукатур, лицювальник-плиточник, верстатник широкого профілю та інші; крім того, акцентували увагу на пільгах, які мають учасники АТО та члени їх сімей при вступі до НЗ.

У свою чергу презентувала Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського викладач Ольга Пінаєва, яка запросила учасників заходу вступати до університету за здобуттям вищої освіти і розповіла про проекти, що діють у навчальному закладів для учасників АТО та членів їх сімей.

У семінарі взяли участь 15 безробітних - учасників АТО. Зустріч пройшла в діловій, невимушеній атмосфері з повним порозумінням щодо актуальності та важливості тих питань, які висвітлювалися.