23.06.2016 | 14:10

Більшість молодих людей не замислюються про стаж роботи, пенсію, захист своїх прав, передбачених чинним законодавством, їм важливіше отримати сьогодні гарну заробітну плату. Останнім часом поширеною стає «тіньова» зайнятість – використання найманої праці громадян без оформлення трудових відносин. Так звана «зарплата в конвертах» міцно увійшла в наше життя та набула значних масштабів. Однак, це не лише серйозна соціальна, але й економічна проблема України, яка призводить до зменшення надходжень до місцевих бюджетів, що, в свою чергу, впливає на фінансування бюджетної сфери.

З метою розкриття переваг легального працевлаштування, застереження громадян від шахрайства при оформленні на роботу у Вінницькому районному центрі зайнятості відбувся семінар, в якому взяли участь 13 безробітних осіб.

Провідний юрисконсульт Вінницького центру зайнятості Марія Бесараб поінформувала учасників семінару про переваги легальної зайнятості та наголосила на необхідності укладання трудового договору або цивільно-правової угоди при працевлаштуванні. «Кожен громадянин, який влаштовується на роботу, повинен пам'ятати, що отримання зарплати «в конверті» сьогодні позбавляє його соціального захисту в майбутньому у разі безробіття, тимчасової втрати працездатності, нещасного випадку на виробництві, а також гідного пенсійного забезпечення. Тому заради свого майбутнього найманий працівник повинен вимагати від роботодавця легального оформлення трудових відносин», - зауважила Марія Сергіївна.

На завершення семінару безробітні подякували за отриману інформацію щодо захисту своїх соціальних та трудових прав, та усвідомили необхідність відповідального ставлення до свого легального працевлаштування.