17.09.2020 | 11:05

Коронакриза внесла свої зміни як і в життєві плани  українців, так і в економіку країни, і, як наслідок, у ситуацію з безробіттям.

З початку карантину до Шаргородської  районної  філії почали звертатися та стали безробітними майже чотири сотні   громадян, які втратили роботу як в Україні так і за її межами. Це представники інтелектуальної праці, медичний персонал, продавці, фахівці з інструментом  та  найпростіших професій.

Надання послуг службою зайнятості не припинялося завдяки режиму онлайн. З допомогою електронних сервісів ''електронна черга'', ''електронний кабінет шукача роботи та роботодавця'',  ''електронна анкета шукача роботи'',  пошук роботи з допомогою QR -кодів,  професійна орієнтація на платформі онлайн та рекрутингових методів було досягнуто неочікуваних результатів у працевлаштуванні шукачів роботи.

З початку року, з урахуванням збільшення загальної кількості осіб в статусі безробітного  на 32% до аналогічного періоду минулого року, фахівцям служби зайнятості вдалося досягти позитивних результатів в забезпеченні роботою не тільки безробітних, але й шукачів роботи до надання статусу безробітного.

Так, за шість місяців карантинних обмежень роботу вдалося знайти для 586 громадян, з них – 440 безробітних  та 55 шукачів роботи до набуття статусу безробітного. Найбільше працевлаштованих безробітних у квітні 139 осіб, це пов'язано з початком робіт у аграрному секторі економіки.  Загалом в період карантину понад 90% працевлаштовано в сільському господарстві, решта по 1,5% в закладах охорони здоров'я, промисловості, транспорту, комунального господарства.

Служба зайнятості з 10 серпня  відновила  свою роботу з безробітним населенням і роботодавцями в умовах адаптивного карантину з певними обмеженнями щодо їх прийому.

На сьогодні відновлюється робота підприємств та організацій по всій країні.  Як наслідок, поступово зменшується кількість зареєстрованих безробітних та зростає кількість поданих до служби зайнятості вакансій. Так, у квітні статус безробітного   отримали 93 особи, у травні їх кількість становила 87  осіб, у червні – 63 особи, у липні – 41 особа та у серпні 27 осіб.

Станом на 15.09.2020 року загальна чисельність безробітних на обліку в службі зайнятості зросла на 13,1% до аналогічного періоду минулого року і становить 355 осіб. Допомогу по безробіттю отримують 327 безробітних.

Помітно зростає кількість роботодавців та вакансій поданих  до служби зайнятості. Сьогодні роботодавці звертаються за підтримкою до служби зайнятості задля збереження робочих місць. В період початку карантину в базі вакансій налічувалося 321 вакансія, а на сьогодні вона зросла більше ніж удвічі.

Дієвим напрямком роботи з роботодавцями  у здійсненні оперативного та ефективного пошуку кандидатів відповідно до вимог роботодавця являється рекрутингова форма співпраці. Робота рекрутера полягає не лише в підборі фахівців для підприємств, а і у пошуку роботодавців для шукачів роботи. Особи, які не перебувають на обліку, теж користуються інформацією фахівців з рекрутингу та успішно працевлаштовуються. Понад 30 роботодавців скористалися  рекрутинговим методом співпраці, завдяки чому було працевлаштовано понад 50 шукачів роботи.

Під час карантинних обмежень, аби максимально зберегти робочі місця, Урядом країни було напрацьовано алгоритм підтримки малого та середнього бізнесу. Тим, хто змушений був зупинити чи скоротити свою діяльність,  надавалася допомога по частковому безробіттю.

Так як, фінансування деяких активних форм сприяння зайнятості було тимчасово призупинено, безробітні мали змогу отримувати додаткові знання та навички для подальшого працевлаштування на освітніх онлайн платформах. Міжнародна платформа Coursera відкрила через службу зайнятості безкоштовний доступ до освітніх програм, якими скористалися 30 безробітних осіб.

Фахівцями Шаргородської філії проводяться тематичні семінари  з обмеженою кількістю безробітних та продовжується напрацювання проведення вебінарів онлайн для безробітних.

Очікуються зміни державно-територіального устрою нашої країни, які неминуче внесуть свої корективи в ситуацію з зайнятістю населення. Але служба зайнятості завжди готова допомогти, підтримати, зорієнтувати в виборі напрямку подальшої зайнятості.