26.03.2019 | 13:45

Все  в  твоїх  руках,

Повір у себе, ти багато можеш,

Не опускай безсилої руки.

І сам собі найкраще допоможеш —

Лиш тільки спробуй сам себе знайти...

 

24 березня 2019 року в м. Ладижин відбувся інклюзивний концерт «Все в твоїх руках» в рамках міського фестивалю «Дорогою добра»  за участю членів організації  інвалідів «Вікторія», волонтерів та школярів, який є продовженням щорічного  марафону добрих справ, що розпочались з 16 листопада 2018 року в Всесвітній день добра .

Організаторами фестивалю стали:  «Громадська організація інвалідів з дитинства «Вікторія»»,  Ладижинська міська філія Вінницького обласного центру зайнятості, органи державної влади та місцевого самоврядування, громадські і благодійні організації, керівники підприємств, приватні підприємці, представники бізнесу .

Одне з найважливіших завдань держави – соціальний захист її громадян, в першу чергу людей, які мають інвалідність.

Головною метою благодійного фестивалю «Дорогою добра» є висвітлення  добрих справ громади в будь-якій сфері суспільного життя. Підтримка дітей з особливими потребами,  консолідація зусиль задля гармонійної  інтеграції  їх у сучасне суспільство.

Загалом, у акції прийняли участь 60 осіб з інвалідністю, в тому числі 50 безробітних громадян та понад 150 запрошених і гостей.

Масовий захід проведено у форматі презентації інформаційно-консультаційних, профорієнтаційних та освітніх послуг з ціллю ліквідації соціальних, психологічних бар’єрів та забезпечення інклюзії і рівності для людей з інвалідністю.

Фахівці Ладижинської філії Вінницького обласного центру зайнятості організували та залучили до благодійної акції роботодавців.

Зусиллями приватних підприємців Анатолія Пшемиського, Марини Кузнєцової, Ірини Подолян надавались перукарські послуги всім учасникам концерту. Двері трьох перукарень з п’ятниці по неділю були навстіж відкриті для всіх сімей, де ростуть інклюзивні дітки.

Двадцяти дівчаткам-інвалідам та їхнім  матерям перукарі зробили чудові сучасні зачіски, іншим фарбували волосся, на правах волонтерів фахівці міської філії Оксана Попель та Людмила Сімоненко заплітали колосками коси, наносили макіяж. П’ятнадцяти хлопчикам майстри-перукарі зробили стильні стрижки. Очі діток світились від радості, адже вони були в сучасному салоні краси і зачіски їм робили професіонали-модельєри, які працювали з натхненням та любов’ю, і багато хто – в свій вихідний день. Дана акція проводилась безкоштовно, за рахунок  приватних підприємців. Низький уклін вам, професіонали своєї справи, людям щирим, з великим серцем.

Приватний підприємець Олена Гусак запропонувала гостинці в вигляді бутербродів та чаю всім маломобільним  учасникам концерту та долучилась до організації дозвілля, яке проводилось на наступний день після заходу.

У ході проведення дозвілля, за чашечкою чаю, директор Ладижинської міської філії, Марія Колотило, інформувала осіб з  обмеженими можливостями про соціальні послуги служби зайнятості, про дистанційне та безкоштовне  профорієнтаційне діагностування за допомогою веб-базованої платформи «Моя професія: консультаційна мережа». 

Вона довела, що дана програма створена для осіб, у яких є потреба у виборі майбутньої професії, оцінці власних здібностей.

Також, наголосила про підготовку конкурентоздатних, висококваліфікованих спеціалістів з числа людей з інвалідністю та людей, які прагнуть особистої  самореалізації в умовах інклюзивного навчання в Центрі комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю  «Поділля».

Усі учасники заходу були зацікавлені інформацією про соціальні, освітні і профорієнтаційні послуги служби зайнятості та задоволені форматом проведення таких зустрічей.

Разом з тим, проведення інклюзивного концерту надало змогу людям з інвалідністю зняти напругу, відчути свою рівність, значущість та впевненість у власних силах.

Фестиваль «Дорогою добра» – це ще одна можливість перейнятися проблемами людей, які потребують особливої допомоги та підтримки. 

Організація інвалідів з дитинства «Вікторія» висловила  щиру вдячність співорганізаторам  акції за розуміння, співпрацю, щиросердність та допомогу маломобільним верствам населення.