13.05.2022 | 10:58

Фахівці Шаргородської районної філії Вінницького обласного центру зайнятості проводить інформаційні заходи для внутрішньо переміщених осіб в місцях компактного їх проживання.

Такі заходи відбулися 12 травня 2022 року в двох селах Мурафської територіальної громади.

Метою проведення заходів було поінформувати вимушено переміщених громадян про наявні вакансії, можливість реєстрації в службі зайнятості, надання статусу безробітного та призначення допомоги по безробіттю особисто під час звернення в службу зайнятості або в електронній формі за допомогою порталу Дія.

Фахівці пояснили, що для громадян, які з початком воєнної агресії втратили робочі місця і не мають документів про підтвердження трудових відносин та припинення їх з роботодавцем, надана можливість подати до центру зайнятості заяву на ім'я роботодавця про розірвання трудових відносин, після чого подати відповідні заяви для реєстрації в службі зайнятості в пошуку роботи. А також, повідомили про механізм отримання статусу безробітного та призначення допомоги по безробіттю вимушено переміщеним громадянам, які не мають документів, необхідних для реєстрації в службі зайнятості.

Присутніх зацікавила інформація щодо використання електронних сервісів з пошуку роботи Державної служби зайнятості, а саме, можливість самостійно оформити підписку на розсилку вакансій за регіоном або галуззю на Telegram-канал через чат-бот «Робота зараз: Державна служба зайнятості».