02.03.2020 | 16:39

У державній службі зайнятості у грудні минулого року стартував черговий проєкт – інститут спеціалізованого кар’єрного радника. Вони надають допомогу у працевлаштуванні таких категорій безробітних як: учасники бойових дій, внутрішньо переміщені особи, люди з інвалідністю.

З початку року, послугами таких спеціалізованих фахівців Вінницького міського центру зайнятості скористалися 813 безробітних. З них: 114 –демобілізовані учасники АТО, 215 – люди з інвалідністю, 30 – внутрішньо переміщені особи. 2% таких клієнтів мають перерву в роботі понад п’ять років, 14 % - перебувають у статусі безробітного понад півроку, через проблеми зі здоров’ям чи психологічні труднощі, не вмотивовані певний час до працевлаштування.

Принципові відмінності в роботі спеціалізованого кар’єрного радника – тривалість прийому шукача роботи та додатковий час на підготовку до зустрічі із ним. Під час прийому кар’єрний радник звертає увагу клієнта на онлайн-послуги служби зайнятості, найбільші можливості щодо розширеного пошуку роботи, направляє на професійну консультацію із застосуванням  профдіагностичного обстеження, залучає до участі у тренінгах та семінарах.

Завдяки такій розширеній можливості індивідуально працювати з вразливою категорією населення ми досягли уже певних результатів. У 2020 році вже працевлаштовано: 23 особи з інвалідністю, 7 учасників бойових дій, 4 внутрішньо переміщених особи.

До прикладу, за підтримки спеціалізованого кар’єрного радника, відділу організації працевлаштування населення, відбулось повернення до трудової діяльності безробітних з інвалідністю – Руслана Гереєва, Людмили Водяницької.

Руслан, маючи групу інвалідності, звернувся у липні 2019 року до Вінницького міського центру зайнятості. Зіткнувся з проблемою працевлаштування, бо мав бажання працевлаштуватися за здобутим фахом та гідної заробітною платою. Сучасний підхід служби зайнятості до працевлаштування громадян зазначеної категорії, допоміг чоловікові отримати роботу. Зараз він працює у Комунальному підприємстві «СМЕД ОДР» електромонтером з ремонту та обслуговування електроустаткування.

Людмила Водяницька передпенсійниця, має групу інвалідності. Пропрацювавши більше 35 років на потужних підприємствах м. Вінниці, залишившись без роботи, хвилювалась щодо подальшого працевлаштування. Саме за сприяння кар’єрного радника, Людмила працевлаштувалася головним бухгалтером до підприємства ТОВ «ЗОДЧИЙ ІНВЕСТГРУП», представники якого звернулись до служби зайнятості щодо підбору особи з інвалідністю, для працевлаштування на вакантну посаду. Людмила Анатоліївна оцінила те, що роботодавця цікавить фаховість працівника, а не його вік. Її повністю влаштували умови роботи, гідна заробітна плата, належне ставлення роботодавця.

Саме індивідуальний підхід кар’єрного радника до клієнтів, які відносяться до соціально вразливої категорії людей, дає громадянам усвідомити свої сильні якості, самостійно визначити наявні конкурентні переваги, а можливо, змінити погляд на життя.