11.03.2020 | 13:21

Розв’язання проблеми зайнятості безробітних, в тому числі учасників АТО/ООС, залежить не лише від активної політики держави та служби зайнятості, а й від самої людини: її мобільності, активності, прагнення до навчання, роботи та гідного життя.

Після повернення із території проведення АТО/ООС найкращим способом для демобілізованих бійців швидше адаптуватися до мирного життя є робота. Тим, кому не вдалося самостійно знайти роботу, фахівці державної служби зайнятості завжди готові прийти на допомогу. Працівники служби зайнятості здійснюють комплексний та індивідуальний підхід в питанні надання безробітним якісних соціальних послуг, пов’язаних з працевлаштуванням.

Прикладом для інших може послугувати життєва історія колишнього безробітного із числа учасників АТО.

Олександр Могиленець після закінчення військової служби досить довго працював на заправній станції менеджером (управителем) У Олександра дві спеціальності фахівець з енергетичного менеджменту та фахівець-організатор соціально-побутового обслуговування. Одного дня прийняв для себе рішення змінити вид зайнятості. Вирішив скористатись послугами служби зайнятості та  звернувся у пошуках нової роботи до Липовецької районної філії Вінницького обласного центру зайнятості.

Фахівці філії надали повну інформацію щодо послуг служби зайнятості, ознайомили з наявними вакансіями, запропонували взяти участь у тренінгах щодо успішної адаптації в умовах мирного життя, відвідати інформаційний семінар для військовослужбовців та учасників АТО.  Разом з тим запропонували Олександру посаду контролера на контрольно-пропускному пункті в Територіальному управлінні служби судової охорони у Вінницькій області. Хлопець погодився без зайвих вагань. Пройшовши усі складні конкурси, у листопаді 2019 року був працевлаштований контролером на контрольно-пропускному пункті в Липовецькому районному суді, де працює і сьогодні. Роботою задоволений, бо зарекомендував себе позитивним та відповідальним працівником.