16.02.2016 | 16:00

12 лютого 2016 року в Ямпільській районній державній адміністрації відбувся «Круглий стіл-нарада» на тему «Організація громадських та інших робіт тимчасового характеру в Ямпільському районі». Ініціював проведення засідання районний центр зайнятості.

Участь у заході взяли голови сільських рад, міський голова, голова районної державної адміністрації, окремі керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, районних установ та організацій.

Основним з питань, яке розглядалось на нараді, було питання організації та проведення громадських та інших робіт тимчасового характеру на території району.

З даного питання поінформував представник райдержадміністрації Роман Натальчук. Він довів до присутніх об’єми робіт, які необхідно провести в найкоротші терміни по впорядкуванню міської та сільських територій.

Директор Ямпільського районного центру зайнятості Анатолій Передерко ознайомив присутніх з порядком організації та проведення громадських та інших робіт тимчасового характеру, видами робіт, джерелами їх фінансування, умовами оплати праці. Він зазначив: «У разі залучення зареєстрованих безробітних до громадських робіт, фінансування організації таких робіт здійснюється пропорційними рівними частинами за рахунок коштів місцевих бюджетів та Фонду соціального страхування на випадок безробіття». Анатолій Передерко закликав до співпраці із залучення зареєстрованих безробітних до виконання робіт з благоустрою та озеленення території населених пунктів, об’єктів соціальної сфери, кладовищ, придорожніх смуг всіх голів сіл та міста.

Присутні відзначили необхідність проведення громадських робіт, особливо при здійсненні благоустрою населених пунктів та важливість участі в зазначених роботах безробітних земляків.

Підвів підсумки наради Михайло Вдовцов, голова Ямпільської районної державної адміністрації. «Для того, щоб соціальна сфера не залишилась без допомоги безробітних на громадських роботах, - зауважив він, - пропоную очільникам місцевих рад переглянути та внести зміни до місцевих бюджетів, використовувати додаткові надходження, адже 19,5 % від заробітної плати безробітних - учасників громадських робіт повертаються назад до місцевого бюджету у вигляді податку з доходу фізичних осіб».

В результаті проведеного заходу визначено першочергові завдання для сільських рад, відповідно до Закону України «Про зайнятість населення» та Порядку організації громадських та інших робіт тимчасового характеру, зокрема, визначення видів оплачуваних робіт та їх затвердження, закладення коштів на фінансування громадських робіт у поточному бюджетному році, відкриття спецрахунків в органах Держказначейства.