Фахівець Ленінського районного центру зайнятості м.Вінниці Ольга Бубновська взяла участь в чотириденному тренінгу для тренерів з посттравматичної реабілітації українських військових, що брали або беруть участь у антитерористичній операції на Сході нашої держави. Захід
проходив у м.Києві з 09 по 12 лютого 2016 року. Організаторами заняття є Міністерство соціальної політики
спільно з офісом Агенції НАТО з підтримки та постачання (NSPA).
Учасники тренінгу, після отриманих знань та набутих навиків, в перспективі навчатимуть фахівців з психологічної реабілітації учасників АТО, співробітників служб зайнятості, соціальних служб, що здійснюють відповідний супровід демобілізованих бійців, як працювати з людьми із посттравматичним стресовим розладом та його наслідками.
Протягом чотирьох днів семінару фахівці Українського католицького університету ознайомлювали слухачів з основами психотравматології, засадами надання допомоги при посттравматичному стресовому розладі (ПТСР), плануванням терапії при ПТСР, технікою інтеграції травматичної пам’яті тощо. Участь у заході взяли також фахівці Психологічної антикризової служби, Інституту психології ім. Г. Костюка, Української асоціації фахівців з подолання наслідків психотравмуючих подій, Державної служби зайнятості й громадських організацій.
«Проведення заходу, важливого для повернення українських військовиків до мирного життя, стало можливим завдяки нашій співпраці з НАТО», - зазначив на брифінгу за підсумками тренінгу перший заступник Міністра соціальної політики України Василь Шевченко.
На сьогодні, підтримка демобілізованих учасників антитерористичної операції з метою пришвидшити соціальну адаптацію їх до мирного життя, є одним із пріоритетних завдань суспільства. І таким особам, в першу чергу, потрібен свого роду «психологічний бронежилет», який мають надати соціальні служби, серед яких і служба зайнятості.