04.07.2019 | 15:56

Розвинути емоційну компетентність, підвищити рівень володіння базовими знаннями щодо основних інтерактивних технологій навчання та взаємодії дорослих, відпрацювати навички проведення тренінгів та навички роботи зі складними учасниками тренінгу, мали можливість фахівці з профорієнтації Вінницької обласної служби зайнятості.

02-03 липня 2019 року на базі Донецького національного університету імені Василя Стуса відбувся другий етап тренінгів для тренерів на тему «Емоційна компетентність та техніка роботи зі складними учасниками групи».
Професійні тренери Ганна Середа та Інга Сивицька навчали учасників веденню тренінгового процесу: як керувати настроєм групи, підвищувати активність або знижувати емоційний фон учасників.

Цікавою та корисною інформацією для майбутніх тренерів була інформація про типи та причини появи «складних» учасників тренінгу, їх основні мотиви та потреби. Разом з тренерами, фахівці служби зайнятості напрацювали методи роботи з такими учасниками, застосовуючи техніку аргументації.

«Особливості навчання дорослих обумовлені тим, що дорослі люди вважають себе автономними, зрілими та незалежними, мають тенденцію до відкидання нових знань, якщо ці знання не включаються в систему вже існуючих їхніх переконань чи цінностей. А також, мають мотивацію до навчання, пов’язану з практичними потребами, з якими вони зіштовхуються. Вони навчаються у тому випадку, якщо цілі тренінгу задовольняють їхні особисті потреби в житті чи працевлаштуванні. Тому на даному тренінгу, ми - фахівці служби зайнятості переосмислювали особливості побудови тренінгового процесу, відпрацьовували навички емоційної взаємодії тренера з групою та роботи зі складними учасниками тренінгу», - сказала учасниця тренінгу Оксана Недзельська.