27.06.2018 | 10:17

Згідно з Законами України «Про зайнятість населення»  та «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» державна служба зайнятості реалізує державну політику у сфері зайнятості та забезпечує право особи на професійне навчання відповідно до здібностей та з урахуванням ринку праці.

Державною службою зайнятості створено систему організації професійного навчання зареєстрованих безробітних, в т. ч. на виробництві.

       На сучасному етапі формується нова модель професійної підготовки кваліфікованих робітників, яка побудована на підґрунті соціального партнерства - практикоорієнтоване навчання.

Система підготовки кадрів з елементами дуальної форми навчання впроваджується в рамках реалізації дослідно-експериментальної роботи Всеукраїнського рівня «Професійна  підготовка кваліфікованих робітників з використанням елементів дуальної системи навчання»  (наказ Міністерства освіти і науки України від 16.03.2017 р. № 298).

Міністерством освіти і науки України затверджено перелік професійно-технічних навчальних закладів для впровадження упродовж 2017-2020 років елементів дуальної форми навчання з визначених робітничих професій. Переліком визначено 49 закладів освіти (наказ МОН від 23.06.2017 № 916), у тому числі професійно-технічні заклади Вінницького регіону.

Організація навчально-виробничого процесу з елементами дуальної форми навчання базується на співпраці підприємств, установ, організацій та ЦПТО ДСЗ, які мають ліцензії за професіями, навчання за якими базується на поєднанні в навчальному процесі професійно-теоретичної та професійно-практичної підготовки в обсягах 30% (40%) теоретичних занять до 70% (60%) практичних занять.

Виробниче навчання  та  виробнича  практика здійснюється безпосередньо в умовах виробництва з використанням матеріально-технічної бази та кадрового потенціалу підприємства, що надає можливість слухачам одночасно з навчанням у професійно-технічному навчальному закладі опановувати обрану професію безпосередньо на виробництві.