03.04.2017 | 14:04

31 березня, з метою висвітлення інформації про ситуацію на ринку праці та стан безробіття серед жінок з числа внутрішньо переміщених осіб, заступник начальника відділу організації профорієнтації Вінницького обласного центру зайнятості Ірина Рудковська взяла участь у прес-конференції, присвяченій презентації європейського проекту «Igma-Femina «Скорочення відстані до освіти/ринку праці для жінок-мігрантів та переселенців шляхом гендерних консультацій та стратегій місцевої співпраці».

Проект реалізується в рамках міжнародного проекту Igma-Femina за підтримки Програми Європейського Союзу «Erasmus+». Консорціум організацій з таких країн як Греція, Нідерланди, Швеція, Велика Британія та Україна буде модернізувати методологію «Igma», яка успішно використовується в Європі, для подолання безробіття серед жінок-мігрантів та переселенців.

В Україні проект реалізовує Вінницький обласний осередок Міжнародної громадської «Україна-Польща-Німеччина» за координування Folkuniversitetet (м. Уппсала, Швеція). Завдання проекту полягають в розробці належного професійного консультування з урахуванням гендерних аспектів шляхом навчання фахівців, ефективної стратегії для співпраці в рамках регіональних мереж зацікавлених організацій, що займаються навчанням, працевлаштуванням та наданням послуг на основі індивідуальних потреб і перешкод кожної жінки та активного залучення роботодавців в регіональні мережі зацікавлених організацій в якості ключового елементу у впровадженні «освіти для роботи».

Ірина Рудковська поінформувала учасників, що до Вінницького обласного центру зайнятості звернулося 1730 вимушено переміщених осіб, з них 650 були працевлаштовані, 223 залучені до громадських або тимчасових робіт, 87 пройшли перенавчання, після якого влаштувалися на нову роботу, 27 отримали виплату допомоги по безробіттю одноразову для започаткування власної справи. Переважна більшість безробітних – це жінки, при чому 57 % з них мають вищу освіту, а 33 % до переїзду працювали на керівних посадах і отримували заробітну плату вище середньої.

«Питання працевлаштування людей, які переїхали на Вінниччину з Криму чи Донецька, складне. По-перше, наші регіони відрізняються за структурою економіки, відповідно за набором професій, яких потребує ринок праці. У нас немає металургійних комбінатів, машинобудівних заводів чи шахт. По-друге, на Сході люди отримували більші зарплати. Тому ми ведемо активну співпрацю з громадськими організаціями, які об’єднують переселенців або ж допомагають їм у працевлаштуванні», - зауважила Ірина Рудковська.