23.01.2017 | 14:04

20 січня 2017 року в Липовецькому районному центрі зайнятості відбувся семінар-нарада за участю соціальних партнерів, керівників ринкоутворюючих підприємств району та представників засобів масової інформації. До проведення наради долучились головний державний інспектор праці відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Олена Гульман та головний спеціаліст Липовецького бюро правової допомоги Руслан Оверчук.

Нараду відкрив директор Липовецького районного центру зайнятості Василь Ямпільський та поінформував про основні результати проведеної роботи за 2016 рік, презентував перелік послуг, які надаються службою зайнятості, акцентував увагу присутніх на послугах служби зайнятості роботодавцям та перевагах співпраці. Більш детально Василь Ямпільський розповів про відшкодування роботодавцям витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування громадян з числа внутрішньо переміщених осіб.

Перспективи створення кадрового резерву працівників та його використання роботодавцями, напрями удосконалення діяльності центрів професійно-технічної освіти державної служби зайнятості для підготовки кадрів для роботодавців за робітничими професіями висвітлила в своєму виступі заступник начальника відділу надання соціальних послуг центру зайнятості Світлана Стародуб: «Ми докладаємо багато зусиль для працевлаштування безробітного, але відповідальність за власну професійну реалізацію лежить на самій особі. Без зусиль самої людини позитивного результату не буде, все залежить від бажання працювати самої людини».

Також, Світлана Стародуб акцентувала увагу на нових формах роботи, які були впроваджені у дiяльність Служби, а саме:

- кожен шукач роботи отримав можливість дистанційного навчання та навчання онлайн за допомогою освітнього проекту Prometheus;

- претенденти на нові робочі місця отримали можливість безкоштовно вивчати англійську мову;

- запроваджені у роботу відеорезюме, онлайн-співбесіди та відеорев’ю вакансій, які полегшили процес пошуку роботи.

З питань задоволення заявлених вимог роботодавців шляхом посилення індивідуального підходу до підбору претендентів, розширення співпраці з роботодавцями як потенційними надавачами вакансій з метою забезпечення їх зацікавленості в співпраці з Службою та оперативного укомплектування вакантних робочих місць виступив провідний фахівець з питань зайнятості відділу надання соціальних послуг центру зайнятості Григорій Єфімов. Також, Григорій Єфімов інформував присутніх про те, що з 13.01.2017 розпочав свою роботу «Електронний кабінет роботодавця» - персональне автоматизоване робоче місце роботодавця, працювати в якому він може з будь-якого комп’ютера, підключеного до мережі Інтернет. Роботодавець буде мати змогу переглянути актуальність реквізитів свого підприємства, що зареєстровані в службі зайнятості, історію направлень центром зайнятості працівників, виконання договорів на громадські та тимчасові роботи. Також, передбачена можливість переглядати звіти форм 3ПН, 4ПН, 1ПА, які подавались до служби зайнятості, стан укомплектування заявлених вакансій, можливість отримання такої послуги, як компенсація єдиного внеску, та переглядати тематику семінарів для роботодавців.

З січня 2017 року державна служба зайнятості запустила в роботу сервіс, за допомогою якого кожен може самостійно, не витрачаючи зайвого часу, записатись на індивідуальний прийом до фахівця будь-якого центру зайнятості України. Завдяки сервісу можна, не виходячи із дому, записатись на первинний прийом до центру зайнятості або отримання консультації. У разі, якщо особа зарезервувала для себе час, їй не потрібно отримувати талон на відвідування, а необхідно безпосередньо звернутися до фахівця центру зайнятості. Послуга електронної черги реєстрації безробітних доступна громадянам на порталі Державної служби зайнятості www.dcz.gov.ua через рубрику «Електронні послуги».

Щодо сприяння легалізації зайнятості населення виступила головний державний інспектор праці відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Олена Гульман та зазначила, що основним завданням влади має бути стабілізація економічної ситуації, збереження та створення нових робочих місць, легалізація тіньової зайнятості, підвищення рівня заробітної плати, адже від цього залежить і зайнятість, і добробут наших співвітчизників.

Головний спеціаліст Липовецького бюро правової допомоги Руслан Оверчук поінформував присутніх про вплив підвищення розміру мінімальної заробітної плати на діяльність підприємств, можливість оптимізації чисельності їх працівників та ймовірність загроз вивільнення працівників.

«Досягти позитивних зрушень у нашій роботі можна лише завдяки тісній співпраці з працедавцями та іншими відомствами, зацікавленими в підвищенні рівня зайнятості, що важливо, аби кожен ретельно робив свою роботу і дбав про людей», - наголосив, на завершення наради, директор центру зайнятості Василь Ямпільський.