07.09.2022 | 10:58

За вісім місяців цього року до центрів служби зайнятості області в пошуках роботи звернулися 47,4 тисячі осіб. З них 38,4 тисячі отримували допомогу по безробіттю. Про це в ефірі регіонального телеканалу «Вінниччина» поінформувала директорка обласного центру зайнятості Галина Скоковська.

- Війна відчутно вплинула і на ринок праці регіону. В цьому році від роботодавців ми отримали 15 тисяч вакансій, що на 40% менше ніж у минулорічному періоді. В той самий час, ми працевлаштували 13188 осіб - практично кожного третього.

У пошуках роботи до служби зайнятості Вінниччини звернулися три тисячі внутрішньо переміщених осіб. Більше пів тисячі з них працевлаштовані через службу зайнятості. 1273 переселенця зараз залишаються на обліку та отримують допомогу по безробіттю.

Чимало внутрішньо переміщених осіб вдалося працевлаштували і завдяки впровадженню спеціальних урядових програм. Так, роботодавці впродовж двох місяців отримують компенсацію витрат на заробітну плату в розмірі 6500 гривень за кожну прийняту на роботу особу з числа переселенців.

Також, з метою якомога швидшого працевлаштування, переселенцям пропонують пройти навчання. В тому числі – стажування, підвищення кваліфікації, перекваліфікацію за рахунок коштів Фонду загальнообов`язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. А це збільшує шанси знайти роботу. Тому майже всі особи, які пройшли навчання, отримали роботу.

Крім того, служба зайнятості пропонує своїм клієнтам і інші активні програми сприяння зайнятості, серед яких участь у громадських чи інших роботах тимчасового характеру тощо.

Завдяки співпраці з соціальними партнерами забезпечено тимчасову трудову діяльність і відповідну матеріальну підтримку 759 громадян шляхом залучення їх до суспільно-корисних для територіальних громад оплачуваних робіт тимчасового характеру.

В службі зайнятості Вінницької області нагадують, що саме її фахівці залишаються найкращими партнерами як для роботодавців, так і шукачів роботи в процесах підбору кадрів і працевлаштуванні.

За довідками звертайтесь на гарячі лінії Вінницького обласного центру зайнятості 0 (432) 55-17-96, +38 (063) 814-53-38, +38 (050) 195-09-24 або пишіть на Телеграм канал Підтримка ДСЗ Вінниця t.me/DCZ_Vinnytsa