Шахраї існували завжди і викорінити це явище буде не просто. Одним з поширених видів шахрайства є "платне" працевлаштування. Такі люди володіють гарними психологічними хитрощами, а також вміють використовувати різні важелі впливу.

Експерти Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Украина зібрали кілька найбільш популярних способів "шахраїв від працевлаштування" дістати ваші гроші, а також поради, як не попастися на їх вудку.

1. Платні телефонні номери

У безкоштовних газетах, на стовпах розміщуються оголошення про популярні вакансії для працівників: деякі компанії шукають охоронців, вантажників, реалізаторів, кур'єрів, причому з хорошою зарплатою і офіційним оформленням. Прохання звертатися за телефоном 8 ... А телефон є платним! Зателефонувавши на нього з мобільного, можна "проговорити" від 30 до 50 гривень за хвилину. Це стосується номерів, що починаються на 070, 080, 090.

Хоча останнім часом шахраї вдосконалили цей вид відбирання грошей. В оголошенні про вакансію може бути розміщений звичайний "безкоштовний" телефон, по якому навіть може відповідати приємний жіночий голос. Ви нібито успішно проходите співбесіду, після чого вас пропонують переключити на відділ кадрів, де розкажуть про подробиці працевлаштування. А ось телефон так званого відділу кадрів – вже платний. Тому якщо ви побачите незнайомого оператора, перевірте вартість дзвінка через довідкову службу.

2. "Робота вдома"

Цей вид шахрайства існує з 90-х років, однак на цю вудку продовжують попадатися довірливі здобувачі. В оголошеннях, які розміщуються в газетах, на стовпах або в Інтернеті, повідомляється про якусь дуже легку роботу на дому – складання ручок, клеєння конвертів, упаковку насіння, обробку електронної пошти і т.д. – з дуже хорошим заробітком.

Але перед початком роботи потрібно невеликий внесок "на товар" – 40, 50, 60 гривень. А після перерахування цієї суми "роботодавець" зникає. Що характерно – телефон у такій вакансії зазвичай не вказується, свої дані просять надсилати на емейл, а гроші – переказом до запитання.

3. Недобросовісні роботодавці. Вони діють по-різному:

1. Одні не вимагають передоплат, лише пропонують перед початком роботи пройти курси підвищення кваліфікації, тренінг або придбати навчальної літератури на 200, 300 або 500 гривень, обіцяючи, що все окупиться сторицею з першої ж зарплати. Як тільки ви заплатите гроші, – про вас відразу забудуть;

2. Вас просять написати тестове завдання, після чого повідомляють, що ви не підходите. Результатами вашої праці користуються;

3. Вам повідомляють, що випробувальний термін – 2 тижні – не оплачується. Звичайно, що після двох тижнів з вами прощаються і беруть іншого претендента на тих же умовах. Таким чином вакансію можна не закривати роками.

Як захистити свій час і гроші:

1. Ніколи не перераховуйте ніяких передоплат "за роботу" і не беріть товари під реалізацію за гроші;

2. Не погоджуйтеся виконувати великий обсяг роботи у вигляді "тестового завдання" або працювати безкоштовно більше двох днів;

3. Промоніторте зарплати на ринку, щоб переконатися: не можуть за збір ручок на дому платити 500 доларів на місяць;

4. "Прогугліть" роботодавця: назва фірми, номер телефону, емейл, почитайте відгуки. Можливо, з першого же посиланням ви дізнаєтеся, що маєте справу з шахраями.

 

Джерело - https://lifestyle.segodnya.ua/ua/lifestyle/psychology/platnoe-trudoustro...