14.11.2019 | 13:40

Протягом  життя людині не один раз приходиться шукати роботу.  Це нелегка праця, яка потребує неабияких зусиль, знань та умінь. І якщо Ви не відноситесь до тих щасливчиків, яким відразу пощастило знайти роботу мрії, тоді Вам слід звернутися до служби зайнятості.

Кар'єрні радники нададуть Вам індивідуальні консультації щодо перспектив Вашого працевлаштування. Визначивши Ваш попит на роботу, професійний досвід, кваліфікацію, вміння, здібності, потребу у розвитку або зміні професії, Ваші  кар'єрні плани та можливості, кар'єрний радник допоможе зорієнтуватися в пошуку легальної роботи в одній з найбільших баз актуальних вакансій  Державної служби зайнятості (зокрема, через Інтернет). Навикам  пошуку роботи, розміщенню резюме на різноманітних сайтах, вмінню презентувати себе, розкрити свої здібності роботодавцю Ви навчитесь на семінарах з пошуку роботи та тренінгах.

За сприяння служби зайнятості можна відкрити власну справу. Спершу Ви пройдете спеціальне тестування на визначення професійних здібностей до підприємницької діяльності. Пройшовши курс навчання, склавши та захистивши бізнес-план, отримаєте одноразову допомогу по безробіттю.

А будівельникам відповідних професій запропонують  легальну роботу в Державі Ізраїль.

Якщо Ви не зможете знайти роботу за фахом, служба зайнятості запропонує безкоштовно пройти професійне навчання або підвищення кваліфікації за 90 професіями за конкретною, заявленою роботодавцем вакансією і гарантованим працевлаштуванням на цю вакансію після завершення навчання.

Без реєстрації в службі зайнятості можна отримати ваучер на проходження безкоштовного навчання для підтримання своєї конкурентоспроможності на ринку праці. Право на отримання мають люди віком 45+, внутрішньо переміщені особи, учасники АТО з числа інвалідів.

Додатковий заробіток під час пошуку підходящої роботи Ви можете отримати взявши участь  у громадських та інших роботах тимчасового характеру.

Державна служба зайнятості постійно впроваджує, розширює та  оновлює он-лайн сервіси, враховуючи потреби клієнтів. Це дистанційні форми обслуговування  клієнтів служби зайнятості ''Електронна черга», котра дає можливість дистанційно зареєструватися на прийом до відповідного фахівця, створення ''Електронного кабінету шукача роботи''.  А також, з метою розширення доступу клієнтів до інформації  створені  три мобільні  додатки  для системи Android, які можна безкоштовно встановити на своєму смартфоні на Google Play "Довідник послуг та пільг учасника АТО'', ''Центр розвитку підприємництва'', ''Центр професійної орієнтації'',

Інтернет-платформа  ''Профорієнтація та розвиток кар'єри'' дозволяє бажаючим пройти комплексне психологічне тестування  дистанційно та отримати його результат.

Для тих, хто шукає роботу можна скористатися електронними сервісами Вінницької обласної служби зайнятості. З допомогою спеціального коду з пристрою мобільного зв'язку можна потрапити на інтернет - сайт,  мапу вакансій, YouTube сторінку та Facebook Вінницької обласної служби зайнятості.  

Також розроблено новий он-лайн сервіс та створено ''Базу шукачів роботи'', куди Ви потрапляєте заповнивши коротеньку анкету з інформацією про себе та надсилаєте на опрацювання спеціалісту з рекрутингу служби зайнятості, який допоможе Вам в подальшому пошуку роботи.

Новацією є те, що громадянам рекомендується звертатися до кар'єрних радників  та рекрутерів заздалегідь,   до фактичного звільнення чи вивільнення з роботи.  Це підвищить шанси  та можливості для працевлаштування без втрати часу, наявної компетенції та кваліфікації.

         Наша основна мета, щоб усі українці мали гідну роботу з достойною заробітною платою.  Але, поки що спостерігається  тенденція до зменшення  кількості працюючих на підприємствах Шаргородського району і буде спостерігатися  надалі, особливо в зв'язку з реформуванням органів місцевого самоврядування – децентралізації.   На цей процес впливають  також  зовнішня трудова міграція і тінізація трудових відносин.

       І як наслідок, протягом 2019 року спостерігалася тенденція до збільшення звернень громадян в пошуку роботи до служби зайнятості на 6.2%. Але загальна кількість безробітних Шаргородської районної філії Вінницького ОЦЗ в порівнянні до минулого року не збільшилася і склала 1238 безробітних. Переважну більшість з них складає сільське населення, майже  87%.  Але, співпраця шукачів роботи зі службою зайнятості  дала позитивні результати в працевлаштуванні. На заявлені роботодавцями вакансії працевлаштовано  661 особу, з них 142 особи ще до набуття статусу безробітного.  Майже 46% мешканців сільської місцевості забезпечено роботою. На 1 листопада 2019 року  ще в пошуку роботи залишається 230 безробітних. 

     Існує дисбаланс попиту та пропозиції на ринку праці , який  призводить до зростання безробіття та рівня зовнішньої трудової міграції. Так на обліку в службі зайнятості переважна більшість безробітних 49% працівники робітничих професій, які, нажаль,  не завжди відповідають вимогам роботодавців, майже третя частина 27,6% службовців- людей з вищою освітою та трохи менша частка безробітних 23,1% осіб, які займали низькокваліфіковані робочі місця. З них вивільнених за ініціативи роботодавця в зв'язку із структурними змінами 8%.            

      На ринку праці стійким попитом продовжують користуватися професії  будівництва, енергетики,  поштового зв'язку, а також сфери торгівлі та послуг Роботодавці зацікавлені у висококваліфікованих спеціалістах в галузі медицини, промисловості, ветеринарної медицини,  освіти.   У розрізі професій найбільший попит роботодавців спостерігається на кваліфікованих робітників – це водії, трактористи,  електромонтери, слюсарі, електрогазозварники. Також затребувані працівники сфери послуг продавці, кухарі, охоронники, офіціанти, вантажники, пекарі, бармени.

            Саме тепер на часі впровадження суттєвих змін, щоб якнайбільше українських громадян були забезпечені гідною зайнятістю в рідній країні. А для цього необхідні стимули як для роботодавців, які створюють робочі місця так і для шукачів роботи.