Фахівці Немирівської районної філії Вінницького обласного центру зайнятості 16 жовтня 2019 року організували тренінг для молоді з числа безробітних, що перебувають на обліку в службі зайнятості. Для проведення заходу запросили психолога Людмилу Євсєєву, яка практикує у сфері інформаційно-консультаційних послуг для різних категорій населення. Метою зустрічі було сприяння у пізнанні себе та свого місця в житті, здобуття навиків складання власного плану побудови кар’єри та вироблення стратегії.
Одне із завдань тренінгу для молоді було оволодіння знаннями, навичками і техніками впевненої поведінки та ефективної комунікації в процесі взаємодії з іншими людьми, вправляння в навиках проходження співбесіди з потенційними роботодавцями при працевлаштуванні.
Тренінг містив цікаві вправи, поради, анкетування, відеоматеріал на тему самопізнання. Основну увагу було зосереджено на питанні набуття необхідних життєвих компетенцій.
Заняття розпочалося з визначення очікувань безробітних щодо тренінгу («що хотіли б дізнатися?» «чому б хотіли навчитися?»). Формами роботи були групові дискусії, робота в парах, самостійна робота, що включала розкриття основних понять теми, вправи, спрямовані на рефлексивний аналіз, такі як «Переконай!», «Мета життя», «Мій образ через 5 років». Під час тренінгового заняття молоді люди отримували знання щодо розуміння себе та інших, вчилися управляти своїм емоційним станом. Вправи сприяли підвищенню впевненості безробітних у своїх здібностях щодо пошуку роботи, впливали на зміну ірраціональних переконань, формували установки на власні активні дії на ринку праці, сприяли підвищенню мотивації до працевлаштування, розвивали необхідні навички самопрезентації.
Серед присутньої на заході молоді з числа безробітних були 3 учасники АТО, що дозволило їм отримати корисну інформацію та набути компетенції для подальшої реалізації свого трудового потенціалу, адаптації до мирної праці, до сприйняття ними реалій буття, для формування активної життєвої позиції.
Створення тренером позитивного мікроклімату, ситуації психологічного комфорту сприяло активності усіх учасників, їх кращому засвоєнню знань.
По закінченні тренінгу було проведено опитування молодих людей щодо корисності заняття та наявності змін в мотивації щодо професійної самореалізації, підвищенні їх конкурентоспроможності на ринку праці.
В тренінгу взяли участь 16 осіб з числа безробітної молоді, в тому числі 3 учасники АТО.