Одним із провідних напрямів роботи служби зайнятості є орієнтація безробітних на самозайнятість, що в свою чергу сприяє створенню середнього класу в країні.
Для тих, хто вирішив працювати на себе, а не чекати допомоги ззовні, фахівці Ямпільського районного центру зайнятості надають консультації щодо започаткування власної справи. Щоб отримати необхідні знання для відкриття власної справи в центрі зайнятості функціонує консультаційний пункт в якому розташовані матеріали з інформацією про те, як розробити бізнес-план для заснування власної справи. До роботи пункту долучаються фахівці фінансових та юридичних служб району, які надають індивідуальні консультації у складанні бізнес-плану. Також безробітні можуть пройти курси підвищення кваліфікації з основ підприємництва та бізнес-планування.
Служба зайнятості сприяє організації підприємницької діяльності шляхом виплати допомоги по безробіттю одноразово. Так, з початку 2016 року Ямпільський районний центр зайнятості виплатив допомогу по безробіттю одноразово у сфері торгівлі двом безробітним громадянам, які були демобілізовані зі Збройних Сил України.
Крім того, безробітним громадянам пропонується взяти участь в роботі громадського проекту масових відкритих онлайн-курсів «Prometheus» (http:// prometheus.org.ua), де всім зацікавленим надається безкоштовний онлайн-доступ до найкращих навчальних курсів університетського рівня. Перевагами проходження такого навчання є те, що навчання відбувається у зручний час, відео-лекції, тести та форум доступні цілодобово. Проходити курси можливо не виходячи з дому чи в дорозі маючи доступ до інтенету.
Одним із видів циклів є курс «Підприємництво», в якому можна дізнатись про те, як створити власний бізнес чи технологічний стартап в Україні. Цей цикл складається з восьми напрямів: «Як створити стартап», «Підприємництво. Власна справа в Україні», «Маркетинг: розробка та продаж пропозиції цінності» тощо. Тривалість курсу від 4-х до 6-ти тижнів в залежності від обраного напряму.
Ямпільщина є районом, де основний вид діяльності - сільське господарство, як наслідок робочі місця мають переважно сезонний характер. Для підвищення конкурентоспроможності громадян служба зайнятості щомісячно організовує роботу навчального семінару «Ефективне ведення сільського господарства», на який запрошуються ті, хто займається овочівництвом, садівництвом, виноградарством тощо. Головна ідея семінару є відновлення агрономічної культури та створення «Клубу сучасного сільського господарювання».
Самозайнятість – не тільки один із способів подолання безробіття, можливість отримання матеріального забезпечення на основі якісного використання індивідуальних здібностей людини.