Для демобілізованих військовослужбовці та учасників АТО, які не можуть самостійно знайти роботу, центрами зайнятості надаються соціальні послуги з працевлаштування, навчання та тимчасової зайнятості.
Чечельницький РЦЗ в травні 2016 року провів профінформаційний семінар для 14 військовослужбовців та учасників АТО, які зареєстровані в центрі зайнятості. В заході також взяли участь представники управління праці та соціального захисту населення Чечельницької райдержадміністрації та відділу Держгеокадастру у Чечельницькому районі Вінницької області.
Директор Чечельницького РЦЗ Олена Котенко повідомила, що метою цього заходу є координація дій державних установ, громадських організацій, волонтерів для всебічної допомоги демобілізованим воїнам у вирішенні їхніх проблем.
Учасники семінару були ознайомлені з основними положеннями Закону України «Про зайнятість населення», отримали вичерпну інформацію про права та обов'язки безробітних, порядок виплати допомоги по безробіттю, послуги, які надаються службою зайнятості, та стан ринку праці регіону. Особлива увага була приділена порядку співпраці між клієнтом та особистим консультантом, зокрема виконанню письмових рекомендацій щодо сприяння працевлаштуванню, можливостям професійного навчання та тимчасової зайнятості.
Начальник управління праці та соціального захисту населення Станіслав Мартинюк розповів про пільги, які гарантує держава. Також звернув увагу на можливість учасників АТО пройти психологічну реабілітацію, професійну підготовку та курси цільового призначення за кошти бюджетної програми «Заходи із психологічної реабілітації, соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції та забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням». А головний спеціаліст геодезичного нагляду відділу Держгеокадастру Лілія Танасійчук надала докладні роз’яснення та поради щодо реалізації права на земельну ділянку, в тому числі виділення земельних ділянок під ведення особистого селянського господарства та будівництво.
Такі семінари будуть проводитись і надалі, адже вони мають реальне значення для учасників АТО, які не завжди мають можливість звернутися у відповідні служби та знають свої права, визначені законодавством.